bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 11 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 107

Lina życia zapewni maksymalne bezpieczeństwo na wysokościach. Zobacz jej właściwości

Materiał partnera:

Kwestia bezpieczeństwa na placach budowy z całą pewnością nie jest najlepszym tematem do żartu. Każdy kierownik w tego typu miejscach chce zagwarantować swoim pracownikom wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie pracy. Zobowiązują do tego restrykcyjne przepisy. Chcąc ich przestrzegać w przypadku pracy na wysokościach, warto zaopatrzyć swoją firmę w liny życia. To skuteczne oraz bezpieczne systemy asekuracyjne, pozwalające swobodnie wykonywać obowiązki służbowe na ryzykownym terenie. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze właściwości lin życia oraz podpowiadamy, jakimi aspektami powinien cechować się niezawodny komponent.

lina życia


Dlaczego lina życia to niezbędny element wyposażenia każdego placu budowy?Głównym zadaniem profesjonalnych lin życia jest stuprocentowe zabezpieczenie pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki służbowe na wysokościach. Przebywanie w takich miejscach bez odpowiednich systemów protekcyjnych wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nawet drobne potknięcie na niezabezpieczonym piętrze może mieć tragiczny w skutkach finał. Lina życia rozwiązuje więc problem zapewnienia pracownikowi komfortowych i przede wszystkim bezpiecznych warunków na placach budowy. Gwarantuje ona doskonałą asekurację, w żaden sposób nie ograniczając ruchów, a przesuw punktu zakotwiczenia eliminuje tzw. efekt wahadła po zaistnieniu upadku. Co niezwykle istotne, liny życia od renomowanych producentów charakteryzują się uniwersalnością w montażu. Taki aspekt sprawia, że nowoczesne systemy asekuracyjne możesz stosować praktycznie na każdym placu budowy.

Wybieramy niezawodną linę życia. Takie wymogi powinien spełnić Twój systemO skuteczności i poziomie bezpieczeństwa lin życia świadczy przede wszystkim jakość wykonania. W takim przypadku nie ma bowiem miejsca na półśrodki bądź kompromisy. Dlatego też każda lina życia musi spełniać polskie i międzynarodowe normy produkcyjne. Przy wyborze producenta warto zwrócić uwagę właśnie na ten element. Firma STRUMIN od wielu lat produkuje systemy asekuracji zgodne z normami: PN-EN-795_2012E, PN-EN-354_2012P, PN-EN-360_2005P oraz też PN-EN-362_2006P. Wchodząc na stronę internetową strumin.pl można zdobyć więcej informacji na temat bezpieczeństwa wybranego rozwiązania. Doświadczony producent zadba także o pierwszorzędną odporność na wcześniejsze zużycie czy masę czynników destrukcyjnych. Musisz wiedzieć, że lina życia będzie eksploatowana w naprawdę różnych warunkach atmosferycznych. Opady śniegu lub deszczy czy skrajnie wysokie bądź niskie temperatury nie mogą robić żadnego wrażenia na linie i tym bardziej na systemie mocującym całość asekuracji. Jeżeli połączy się czynniki odpowiedzialne za niezawodność sprzętu z łatwością magazynowania, transportu oraz lekkością konstrukcji, Twoim oczom ukaże się idealna lina asekuracyjna, gotowa do pracy na najwyższych budynkach.