bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 12 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 122

Czy da się przygotować do rozwodu?

Materiał partnera:

Rozwód to jedna z najtrudniejszych życiowych decyzji, jaką niektórzy są zmuszeni podjąć. W Polsce zakończenie małżeństwa stanowi dość trudną procedurę - z jednej strony ma to wiele zalet, ponieważ zbyt łatwe orzeczenie rozwodu mogłoby stanowić dla wielu pretekst do podjęcia działań w tym kierunku, w celu wyłudzenia korzyści na szkodzie partnera bądź partnerki. Z drugiej jednak sprawy sądowe ciągnące się przez wiele lat to dla wielu (a zwłaszcza adwokatów) rzecz na porządku dziennym. Jeżeli chce się uzyskać rozwód, należy udowodnić całkowity rozkład pożycia małżeńskiego we wszystkich jego aspektach. Sędziowie z całego kraju bardzo często zwracają uwagę na charakter zerwanych przez małżonków więzi - w tym także duchowych oraz gospodarczych. Postępowanie rozwodowe nie należy do łatwych doświadczeń zarówno dla małżeństwa, dzieci, a także sądu. Dobre przygotowanie to więc podstawa, która pozwoli przeżyć trudne chwile w nieco lżejszy, znacznie bardziej opanowany sposób.

rozwód


Wskazówki, które pozwolą lepiej przygotować się do rozprawyPostępowania rozwodowego nie da się skrócić - można jednak odpowiednio się do niego przygotować, by stało się znacznie łatwiejsze i mniej stresujące. Postanowiliśmy przygotować kilka rad dotyczących tego, jakie kroki podjąć by zyskać kontrolę nad sytuacją, a przy tym nieco się uspokoić.

  • Ustal przyczynę rozpadu małżeństwa. Wśród najczęstszych przyczyn występują zdrady, nadużywanie alkoholu, nałogi, przemoc czy niezgodność charakterów. Zdarza się, że wiele z nich występuje wspólnie, a ich zalążkiem jest brak porozumienia po obu stronach. Kluczowe w sprawie jest zadanie sobie następującego pytania: „czy przypadkiem nie ja zawiniłem/am?”. Choć może wydawać się to dziwne, w rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych elementów, zwłaszcza w kontekście późniejszej strategii procesowej. Swoisty rachunek sumienia jest rzeczą trudną do wykonania - dla wielu porównywalny jest on do rozdrapywania ran. Niestety, jest on konieczny do obrania przemyślanej strategii procesowej, bez której ani rusz.
  • Każdy wyrok rozwodowy może zawierać orzeczenie, która ze stron ponosi wyłączną winę za rozpad pożycia lub nie zawierać tego rodzaju dokumentu; w drugim przypadku mówimy wtedy o rozwodzie bez orzekania o winie. Bardzo często dzieje się tak, że małżonek czujący się pokrzywdzony rozwodem stara się uzyskać orzeczenie o winie - niewiele osób zdaje sobie wtedy sprawę z tego, że druga strona może również w odpowiedzi wystosować tego rodzaju orzeczenie. Udając się do sądu należy spodziewać się najgorszego, co dla wielu stanowi wykazanie, że ponosi się winę za rozkład pożycia.
  • Nie zawsze w sądach dochodzi do zażartych batalii pomiędzy małżonkami. Warto jednak być przygotowanym na ewentualne odstępstwa od planu, dysponując bogatym materiałem dowodowym, który pozwoli wykazać brak ewentualnej winy za rozpad związku. Dobrze jest w tym celu dysponować konkretnymi materiałami, takimi jak wydruki SMS, maile czy wyciągi z rachunków bankowych.


Kontakt z adwokatem to priorytet!Wiele osób zastanawia się, gdzie lepiej się udać: do radcy prawnego czy adwokata? Faktem jest, że ich sądowe kompetencje są wręcz identyczne. Bardzo ważne jest udanie się specjalisty od prawa rozwodowego. Często bez udziału fachowego pełnomocnika możesz mieć ogromne problemy przed sądem. Nawet osoba świetnie przygotowana może paść ofiarą stresu oraz postępowania cywilnego. Na stronie www.rozwodznia.pl znaleźć można szereg porad rozwodowych, które zostały opracowane przez specjalistów z tej specyficznej dziedziny, jaką są rozwody. Kancelaria Adwokacka Chojka reprezentowana przez fachowca w zakresie spraw rozwodowych oraz psychologa i seksuologa klinicznego specjalizującego się w terapii małżeńskiej jest w stanie udzielić niezbędnej pomocy osobom, które stoją przed wyzwaniem jakim jest rozwód. Warto zawczasu upewniać się co do kompetencji osób, z jakimi chce się skontaktować - dobry kontakt ze swoim adwokatem to filar udanej współpracy.