bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 23 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 6969

[FOTO] 12-latek wbiegł wprost pod samochód na ul. Lipnickiej

Kilka minut po godzinie 16.00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Lipnickiej w Bielsku-Białej. Na wysokości sklepu spożywczego ABC samochód osobowy potrącił dziecko. Na miejsce skierowano ratunków medycznych i policjantów z drogówki.

Wypadek na ul. Lipnickiej - 23.08.2023
Wypadek na ul. Lipnickiej - 23.08.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 12-latek poza przejściem dla pieszych wtargnął bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód marki Renault. Doszło do potrącenia. 38-letni kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem. Z relacji świadków wynika, że chłopiec chwilę wcześniej wybiegł ze sklepu i bez rozglądania się wbiegł wprost na jezdnię. Kierowca nie jechał szybko, ale nie miał szans uniknąć wypadku.

12-latek trafił pod opiekę lekarzy ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W chwili odjazdu karetki pogotowia był przytomny i komunikatywny. Wszystko wskazuje na to, że wyjdzie z tej opresji w miarę obronną ręką. Szczegółowe okoliczności zdarzenia, które wstępnie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, wyjaśniają policjanci z bielskiej drogówki. Przez blisko godzinę ruch na ul. Lipnickiej był znacznie utrudniony. W chwili obecnej (godzina 17.00) ruch odbywa się bez większych przeszkód.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.