bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 28 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1010

[FOTO] Niespokojny weekend na drogach pow. cieszyńskiego. Nie dopisała aura i kierowcy...

Za nami ostatni weekend sierpnia. W dniach 25-27 sierpnia służby miały pełne ręce roboty, nie tylko za sprawą płatającej figle pogody. Mundurowi z cieszyńskiego garnizonu policji odnotowali aż 17 zdarzeń drogowych! Po raz kolejny ujawniono również amatorów jazdy po alkoholu.

Tragiczne w skutkach potrącenieJeszcze przed weekendem, w czwartek 24 sierpnia przed północą doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W Goleszowie na ul. Ustrońskiej 53-letni mężczyzna kierujący Peugeotem potrącił 63-latka. Niestety, życia pieszego nie udało się uratować. Kierujący osobówką był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

kolizja wypadek potrącenie śmiertelne pieszy goleszów
Śmiertelne potrącenie na ul. Ustrońskiej w Goleszowie - 24.08.2023 · fot. KPP Cieszyn


Brak dystansu i rozkojarzenie?Sobotni poranek. Dobra pogoda, dobra widoczność i brak potencjalnych czynników utrudniających jazdę. Niestety, mimo tak korzystnych warunków drogowych dochodzi do najechania na tył. Do zdarzenia doszło na ulicy Bielskiej w Chybiu. 50-letnia kobieta kierująca Toyotą, nie zachowała bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzyła w Mercedesa - informuje nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, podkom. Krzysztof Pawlik. Zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja drogowa, a jej sprawca został ukarany mandatem karnym. Na miejscu oprócz funkcjonariuszy policji interweniowała również straż pożarna.

kolizja chybie bielska najechanie na tył
Kolizja dwóch osobówek na ul. Bielskiej w Chybiu - 26.08.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Druga część soboty przyniosła drastyczne załamanie pogody. Warunki do jazdy zrobiły się fatalne. Wiele dróg, szczególnie na terenie Wisły było nieprzejezdnych. Straż pożarna miała pełne ręce roboty.

wisła powódź zalana droga
Zalana ul. Dziechcinka w Wiśle - 26.08.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Duży ruch na drogach przełożył się na ilość zdarzeńJak przekazał nam oficer prasowy cieszyńskiego garnizonu policji, w dniach 25-27 sierpnia odnotowano 17 zdarzeń drogowych. Jedno z nich zostało zakwalifikowane jako wypadek. To prawie dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie tydzień temu. Po raz kolejny nie brakowało również nietrzeźwych. Funkcjonariusze ujawnili aż czterech nietrzeźwych kierujących, a także jednego pod wpływem środków odurzających.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.