bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 304

3 pomysły na aranżacje ściany w salonie - zainspiruj się!

Materiał partnera:

Salon jest miejscem, w którym przebywamy najczęściej w ciągu dnia. Często nazywa się go także pokojem dziennym właśnie ze względu na jego wielofunkcyjną rolę. W nim możemy umieścić kącik jadalniany, multimedialny, melomana czy też biblioteczny. Dziś jednak nie zajmiemy się aranżacją poszczególnych stref, a przedstawimy 3 pomysły na aranżację ściany w salonie.

pomysły na aranżacje ściany w salonie
fot. Adobe Stock


Pomysł nr 1: ściana, która upiększa i powiększa optycznie wnętrze z fotoobrazem w centrumWnętrze może zachwycać świetlistym i połyskującym wykończeniem, który sprawia, że wydaje się jaśniejsze i pogodniejsze, a także niezwykle eleganckie i reprezentacyjne. Do salonu z płytkami gresowymi i szklanymi blatami czy podświetlanymi półkami, można wybrać lustrzaną ścianę, w środku której zostanie umieszczony fotoobraz na płycie dibond czy też szkle akrylowym. Bez wątpienia taka ściana będzie przyciągać spojrzenia, ale i powiększać optycznie wnętrze. Można ją dobrać również na zasadzie kontrastu, do salonu, gdzie wykorzystuje się matowe wykończenie i dużo ciemnych barw takich jak odcienie szarości, czy czerń. W takim przypadku aż prosi się o rozświetlenie wnętrza. Tam, gdzie wykorzystuje się proste bryły meblowe bez zbędnych zdobień prawdziwą "gwiazdą" może być udekorowana ściana. Fotoobraz może być Waszym portretem, zdjęciem panoramicznym, pejzażem czy martwą naturą. Jeden duży fotoobraz przyciąga spojrzenia, a jednocześnie nie przytłacza wnętrza i wprowadza do niego subtelną elegancję. Dzięki użyciu luster jest też pełen głębi.

Pomysł nr 2: ściana w stylu ekologicznym oczyszczająca wnętrze z fotoobrazem na płótnieŚciana może być też urządzona w ekologicznym stylu. W takim przypadku zamiast klasycznych farb można na nią wybrać płyty korkowe. Świetnie się sprawdzają ze względu na to, że wyciszają wnętrze, co sprawia, że salon z łatwością zamienicie w domową salę kinową, ale i stanowią dodatkowy element zapobiegający ucieczkom ciepła. Do tego wykonane są z ekologicznego materiału pozyskanego z drzew, które nie muszą być do tego celu ścinane. W końcu wystarczy kora bądź przerobione korki z wina, by mogła powstać korkowa płyta. Pomiędzy takimi płytami świetnie będzie się prezentował fotoobraz na płótnie. Można wybrać pejzaż czy portret zwierzęcia, który idealnie będzie współgrał z eko aranżacją, podkreślając przywiązanie do natury. Poza fotoobrazem na płótnie można też zdecydować się na taki na drewnie. Płyty korkowe można upiększyć montując na nich mech chrobotek, który ma działanie oczyszczające wnętrze. Na płytach można zawiesić także kwietniki z roślinami, które będą pochłaniać szkodliwe jony emitowane przez urządzenia elektroniczne.

Pomysł nr 3: ściana w kinowym stylu, czyli przegląd najważniejszych wydarzeń z życia w fotoplakatachŚciana w salonie może być też zaaranżowana w stylu kinowym, to znaczy, że sprawdzi się duży plakat ze zdjęcia w antyramie przedstawiający ważne wydarzenie z życia dodatkowo podkreślony oświetleniem LED, np. taśmą LED. Ta ostatnia może otaczać fotoplakat, ale i tworzyć podpis - wystarczy wybrać taśmę LED COB, z której można tworzyć napisy. Fotoplakaty świetnie będą prezentować się w rzędzie na ścianie. W ten sposób stworzycie swoisty fotoreportaż przedstawiający różne, ważne dla Was wydarzenia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie byście na ścianie umieścili zdjęcia, które przedstawiają Wasze pasje, choćby do podróżowania, np. w kolejności chronologicznej. Taką ścianę możecie uzupełniać ale i zmieniać. Dzięki temu aranżacja nigdy nie będzie taka sama.