bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 30 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 1678

Parking przy BCK-u ma się zazielenić. Miasto ponownie szuka wykonawcy

Mocno zazielenić się ma teren obecnego parkingu wielopoziomowego przy Bielskim Centrum Kultury. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił kolejny już przetarg na wykonanie tak zwanego ogrodu wertykalnego przy budynku.

Wizualizacja - wertykalny ogród na budynku parkingu przy BCK · fot. MZD Bielsko-Biała


Ogród wertykalny to taki, w którym rośliny pną się w górę tworząc zieloną ścianę. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem, wykonawca ma nie tylko przygotować potrzebne konstrukcje (staną przy betonowych ścianach), ale też postawić instalacje do nawadniania roślin, nasadzić je i utrzymywać w okresie gwarancyjnym, zamontować botaniczne tabliczki edukacyjne oraz wykonać stanowiska do parkowania rowerów.

MZD nadesłane oferty ma otworzyć w środę (30 sierpnia). Po podpisaniu umowy, wybrana firma będzie mieć niewiele ponad dwa miesiące na przeprowadzenie prac. To już drugie podejście do przeprowadzenia tej inwestycji - poprzedni przetarg ogłoszony był w lipcu, ale nadesłana oferta była dwukrotnie wyższa niż przewidziany koszt (300 tys. zł).

kr / bielskiedrogi.pl

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.