bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 1 września 2023
  • wyświetleń: 8168

[ZDJĘCIA] O krok od tragedii! Solidne zderzenie trzech ciężarówek na ekspresowej S-1

W piątek 1 września przed południem, na ekspresowej S-1 w Pietrzykowicach doszło do solidnej kraksy, w której udział brały w sumie trzy pojazdy ciężarowe. Na miejscu interweniowały służby, nie obyło się bez poważnych utrudnień w ruchu.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym wpłynęło do służb w piątek 1 września o godzinie 10.56 Na drodze ekspresowej S-1 w Pietrzykowicach, na jezdni w stronę Żywca, zderzyły się trzy samochody ciężarowe.

Zderzenie trzech ciężarówek na ekspresowej S-1 w Pietrzykowicach - 1.09.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna oraz służba drogowa. Jak informuje nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, asp. szt. Mirosława Piątek, obecni na miejscu funkcjonariusze jako wstępną przyczynę zderzenia wskazują niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. 36-letni mężczyzna kierujący ciężarowym Iveco najechał na tył drugiego pojazdu, również marki Iveco. Siła uderzenia była na tyle duża, że ten dobił do kolejnego pojazdu, ciężarowego MANa kierowanego przez obywatela Czech.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi oraz posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami. Żaden z nich nie odniósł poważnych obrażeń. Funkcjonariusze zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję, a jego sprawcę ukarali mandatem karnym. Na czas działania służb, a także pomocy drogowej, zajęty był prawy pas w stronę Żywca. Utrudnienia w ruchu trwały w sumie ponad 3 godziny.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.