bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Informacje

  • 4 września 2023
  • wyświetleń: 115

Leasing samochodu w Warszawie czy gotówka - na co się zdecydować?

Artykuł sponsorowany:

Leasing samochodu to popularne rozwiązanie wśród przedsiębiorców, choć coraz częściej mogą korzystać z niego osoby prywatne. Co wybrać - leasing czy zakup auta za gotówkę?

samochod w leasing


Leasing samochodu - czym właściwie jest?Leasing samochodu to usługa finansowa umożliwiająca korzystanie ze sprawdzonego pojazdu w zamian za opłacanie co miesiąc raty leasingowej. Firma leasingowa przekazuje klientowi auto na określony w umowie czas, często oferując mu dodatkowo pełną obsługę samochodu. Niejednokrotnie klient opłaca konkretny czas korzystania z pojazdu i może użytkować go w dowolny sposób, a pod koniec umowy ma kilka możliwości, jak chociażby:

  • przedłużenie umowy i dalsza jazda tym samym autem;
  • wymiana samochodu na inny model;
  • zakup używanego pojazdu na własność;
  • zwrot auta do firmy leasingowej.


Leasing coraz częściej jest dostępny zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla konsumentów, czyli osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Możliwość nieograniczonego korzystania z wymarzonego samochodu bez posiadania go na własność przyciąga coraz więcej młodych ludzi - zwłaszcza jeśli zostaną im zaoferowane korzystne warunki.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z leasingu?Skorzystanie z leasingu jest znacznie łatwiejsze niż uzyskanie kredytu. Firma leasingowa sprawdza:

  • wiarygodność firmy lub konsumenta;
  • historię kredytową w BIK;
  • zdolność kredytową;
  • obecność na liście dłużników.


Co istotne, od klienta wymaga się znacznie mniejszej ilości dokumentów niż podczas ubiegania się o kredyt.

Ważne!
W przypadku leasingu przychody i zdolność kredytowa mogą być znacznie niższe, a procedury - łagodniejsze niż w podczas starania się o kredyt.


Samochody w leasing w Warszawie - nowe i używaneSamochód w leasing dostępny jest zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla konsumentów. Przedmiot umowy leasingowej stanowi pojazd, który finansuje firma z 25-letnim doświadczeniem - Masterlease. W leasing można wziąć nie tylko nowy, ale i używany samochód - a to wiąże się z jeszcze niższą ratą miesięczną. Bez względu na wybraną opcję sposoby finansowania oraz serwisowania pojazdu będą takie same. Po podpisaniu umowy często trzeba jedynie ubezpieczyć pojazd. Można także zrezygnować z opłaty wstępnej lub samodzielnie wybrać jej wysokość. Im jest ona wyższa, tym niższa jest rata leasingu.

Warto wiedzieć!

Ostateczna miesięczna rata leasingowa zależy m.in. od okresu trwania umowy, limitu kilometrów i wybranego pakietu.


Kupno samochodu leasing czy gotówka?Na pytanie „Co okaże się lepsze - leasing czy gotówka?” nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zakup samochodu za gotówkę wymaga wydania na raz sporej sumy pieniędzy, którą często trzeba gromadzić przez lata. Decydując się na leasing, opłacane są z kolei wygodne raty, co dla wielu osób stanowi znacznie wygodniejszą opcję. W zależności od wybranego pakietu miesięczna rata leasingowa może obejmować dodatkowo niezbędne przeglądy, naprawy, auto zastępcze czy przechowywanie i wymianę opon. Nawet podstawowy pakiet zapewnia koordynację likwidacji szkód oraz doradztwo związane ze zdarzeniami serwisowymi czy zakupem opon. Kupując auto za gotówkę, samemu należy zadbać o każdą z tych kwestii, co może wiązać się z większymi wydatkami i mniejszą ilością czasu. Co więcej, przedsiębiorca może zaliczać raty leasingu do kosztów uzyskania przychodu - a to bez wątpienia dodatkowa korzyść. Jeżeli rata zawiera usługi dodatkowe, można mieć także pełną kontrolę nad kosztami eksploatacji auta. W przypadku wyższego pakietu leasingowego wiele firm na rynku zajmuje się nawet ewentualnymi naprawami czy wymianą części - wszystko to zawiera się w wysokości raty. Po zakupie auta za gotówkę samodzielnie odpowiada się za naprawy i konserwację pojazdu.