bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 września 2023
  • wyświetleń: 12577

Dachowanie osobówki na ul. Czerwonej. Pojazd w ogóle nie powinien wyjeżdżać na drogę…

Służby ratunkowe interweniowały w piątek 8 września około godziny 14.30 na ulicy Czerwonej w Bielsku-Białej. W rejonie ul. Krausa doszło do dachowania samochodu osobowego.

Dachowanie samochodu osobowego na ul. Czerwonej w Bielsku-Białej - 8.09.2023
Dachowanie samochodu osobowego na ul. Czerwonej w Bielsku-Białej - 8.09.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


W zdarzeniu uczestniczył jeden samochód osobowy. Hondą Civic podróżowało trzech młodych mężczyzn, którzy jechali ulicą Czerwoną od strony ul. Komorowickiej.

Na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg, uderzył w krawężnik, po czym dachował i wylądował w pobliskich zaroślach, uszkadzając ogrodzenie posesji.

Mężczyźni nie odnieśli obrażeń, a sprawa zakończyła się mandatem i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Okazuje się, że stan techniczny samochodu, który uległ wypadkowi, był opłakany. Między innymi pojazd znajdował się na 3 oponach zimowych i jednej letniej, co jest niedozwolone (obowiązkowe jest używanie tego samego typu opon na jednej osi).

Ponadto według relacji świadków samochód poruszał się zdecydowanie szybciej niż pozwalają na to przepisy. Z relacji kierowcy, który widział moment zdarzenia mogło to być nawet więcej niż 100km/h. Przypomnijmy, że obowiązuje tam ograniczenie do 40km/h.

mp, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.