bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 14 września 2023
  • wyświetleń: 2461

Parking miejski przy ul. Broniewskiego będzie miał szlaban i system monitoringu

Idą zmiany na parkingu miejskim znajdującym się przy ulicy Broniewskiego w Bielsku-Białej. Niestrzeżony obiekt zyska 14 kamer oraz nowy system poboru opłat.

Parking miejski przy ulicy Broniewskiego
Parking miejski przy ulicy Broniewskiego · fot. MZD Bielsko-Biała


Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na dostawę i montaż elektronicznego systemu poboru opłat oraz monitoringu wizyjnego CCTV na parkingu zlokalizowanym przy ul. Broniewskiego. Jest tam wyznaczonych 150 ogólnodostępnych miejsc postojowych, 10 stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych oraz 5 stanowisk dla autobusów. Obecnie opłaty wnosi się w parkomacie bilonem lub kartą płatniczą.

Według projektu system monitoringu CCTV będzie składał się z 12 kamer stałych, które zostaną zamontowane na słupach oświetleniowych. Ma się tak stać, aby nie utrudniać komunikacji innym użytkownikom, jednocześnie umożliwiając ich nieskrępowaną eksploatację. Ponadto na parkingu pojawią się 4 kamery w obudowach dyskretnych, zabudowanych na terminalach wjazdowym, wyjazdowym oraz kasach parkingowych.

Parking miejski przy ulicy Broniewskiego
Parking miejski przy ulicy Broniewskiego · fot. MZD Bielsko-Biała


Do systemu poboru opłat będą należały terminal zjazdowy wraz z rogatką wjazdową oraz kamerą ANPR, 2 terminale kasowe oraz terminal wyjazdowy z rogatką wyjazdową oraz kamerą ANPR, a także tablica świetlna.

Kiedy system pojawi się na parkingu? Termin związania ofertą przewidziany jest do 19 października. Od tej daty firma, która wygra przetarg, będzie miała 50 dni na jego realizację.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.