bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 25 września 2023
  • wyświetleń: 2749

Zamknięcie DW928 Kobiór - Mikołów! Ogromne utrudnienia dla kierowców

Jak informuje firma Budimex, od wtorku 26 września będzie obowiązywał ograniczony ruch na remontowanej drodze wojewódzkiej nr 928. Chodzi o trasę łączącą Kobiór z Mikołowem. Szykują się spore utrudnienia dla kierowców.

kobiór dw928 zakaz ruchu remont przebudowa
Zakaz ruchu na DW928 w Kobiórze · fot. pj


Od wtorku 26 września na wszystkich drogach dojazdowych do DW928 będzie obowiązywał zakaz ruchu. Wprowadzone ograniczenie nie będzie dotyczyć jedynie dojazdu do posesji, autobusów ZTM, służb miejskich oraz pojazdów budowy.

Działanie ma na celu zmniejszenie ruchu tranzytowego na drodze wojewódzkiej, w związku z jej przebudową. Samochody ciężarowe zmuszone są korzystać z objazdu, który został wytyczony krajową 44 przez Tychy.

przebudowa remont dw928
Przebudowa DW928 · fot. dw928-mikolow.pl


Przebudowa DW928 została podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich, Wyry-Gostyń ma być gotowy wiosną 2025 roku. Pozostałe odcinki, Mikołów-Wyry oraz Gostań-Kobiór wiosną 2026 roku. Całkowity koszt przebudowy to ponad 245 milionów złotych.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.