bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 10 października 2023
  • wyświetleń: 1634

Są sfrustrowani, załamani i wkurzeni, bo nie mogą parkować. Ratusz pozostaje nieugięty

O grupie mieszkańców ulicy Pięknej w Bielsku-Białej, na której miasto wprowadziło strefę zamieszkania uniemożliwiającą parkowanie, pisaliśmy już na naszym portalu. Bielszczanie z dzielnicy Leszczyny są "sfrustrowani i załamani" faktem, że pomimo ich starań o przywrócenie poprzedniej organizacji ruchu, władze pozostają nieugięte.

Piękna
na ul. Pięknej zostanie zachowana strefa zamieszkania, utrudniająca parkowanie mieszkancom · fot. Google Maps


- Mieszkańcy są sfrustrowani i załamani faktem, że nie można wydać w ich sprawie prostej decyzji administracyjnej, która jest jak najbardziej uzasadniona społecznie, stanowi poprawę jakości życia i nie generuje żadnych znaczących kosztów - pisze w imieniu mieszkańców radny Maksymilian Pryga. Dodaje też, że w sprawę zaangażowali także różne instytucje i podmioty oraz Radę Osiedla Leszczyny.

Radny sugeruje, że w sporze między mieszkańcami ul. Pięknej a miastem mediacyjną rolę mógłby odegrać Wydział Komunikacji, "który zawsze kierował się dużą życzliwością, profesjonalizmem i empatią". - Bardzo proszę, by branżowy wydział podjął działania kierunkowe mające na celu zmianę organizacji ruchu i umożliwienie parkowania mieszkańcom ulicy Pięknej na wysokości ich posesji - dodaje Pryga.

Z argumentacją radnego nie zgadza się jednak wiceprezydent Piotr Kucia. - Ulica Piękna jest drogą dwukierunkową o ograniczonej szerokości jezdni, bez przejazdu i braku podziału przestrzeni drogowej między innymi na jezdnię i chodnik - zauważa.

- Adekwatnym rozwiązaniem było wprowadzenie strefy zamieszkania, która jednocześnie podnosi bezpieczeństwo pieszych dając im pierwszeństwo przed pojazdami oraz porządkuje kwestie postoju - dodaje Kucia.

Wiceprezydent Bielska-Białej przyznaje też, że takie rozwiązanie zaakceptował Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. - Wyrażam nadzieję, że przedstawione argumenty oraz brak planowanych zmian w geometrii drogi przekonały Pana Radnego do utrzymania obecnej organizacji ruchu - kończy odpowiedź na interwencję Prygi.

kr / bielskiedrogi.pl

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.