bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 października 2023
  • wyświetleń: 2321

Zatrzymali 11 pijanych kierowców. Jeden z nich doprowadził do niebezpiecznego zdarzenia

Bielscy policjanci na drogach Bielska-Białej i powiatu bielskiego, tylko od piątku 6 października zatrzymali kolejnych 11 nietrzeźwych kierujących. Kierowcy wykazali się kompletnym brakiem wyobraźni i postanowili wsiąść za "kółko" po alkoholu, za nic mając życie i zdrowie innych. Jeden z nich doprowadził do niebezpiecznego zderzenia, a inny prowadził pomimo orzeczonego sądownie zakazu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Wysokie kary nie odstraszają jednak przed prowadzeniem pojazdów "po kielichu".

Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ul. Ludowej w Kaniowie - 6.10.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Tylko w ciągu ostatnich czterech dni - od piątku 6 października do poniedziałku 9 października - bielscy policjanci zatrzymali jedenastu nietrzeźwych kierowców!! Jak podkreślają uwagę mundurowi, jazda na "podwójnym gazie" to wciąż zbyt częste zjawisko na naszych drogach - tylko od początku miesiąca było ich aż 22! Nie ma dnia, żeby w ręce stróżów prawa nie wpadł taki drogowy przestępca.

Do pierwszego zatrzymania doszło około północy w piątek w Bronowie, gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy zatrzymali 21-latka, który kierował pojazdem marki Renault. Jak się okazało, kierujący miał blisko promil alkoholu w organizmie, a także orzeczony przez pszczyński sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości odpowie za złamania sądowego zakazu.

Tego samego dnia około południa w Kaniowie na ul. Ludowej doszło do niebezpiecznego zderzenia czołowego z udziałem audi i volkswagena. Jak się okazało, kierujący Audi 34-letni mieszkaniec powiatu bielskiego doprowadził do zderzenia mając w organizmie ponad promil alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a także pobrano krew do badań i zabezpieczono ujawnione w pojeździe narkotyki. Na szczęście nie doszło do poważniejszych obrażeń kierującego i pasażera, którzy poruszali się drugim pojazdem. Więcej o tym zdarzeniu nasz portal pisał w artykule "Czołówka w Kaniowie. Sprawca kompletnie pijany!".

W Porąbce na ul. Szkolnej popołudniu tego samego dnia bielscy policjanci z wydziału prewencji zatrzymali z kolei 24-latka, który kierował Volkswagenem mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

W sobotę wczesnym rankiem policjanci bielskiej drogówki zatrzymali 25-letniego mieszkańca województwa małopolskiego, Chwilę wcześniej na jednym ze skrzyżowań w Bielsku-Białej przy ul. Bystrzańskiej pijanemu kierowcy uniemożliwił dalszą jazdę jeden z kierowców, którego zaniepokoił styl jazdy kierowcy fiata. Jak się okazało czujny obywatel nie mylił się, a kierujący fiatem - co wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem - miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Czechowic-Dziedzic na ulicy Łukowej zatrzymali 22-latka, który kierował hulajnogą elektryczną będąc nietrzeźwym. Badanie alkomatem wskazało, że młody mężczyzna miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę ukarano wysokim mandatem.

Z kolei na czechowickiej ulicy Mazańcowickiej policjanci z bielskiego komisariatu III zzłapali 38-latka, który "wsiadł za kółko" Citroena mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę w godzinach dopołudniowych w Bielsku-Białej na ulicy Warszawskiej. Policjanci z bielskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 42-latka, który kierował Renalut mając w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Kolejnych czterech zatrzymań bielscy policjanci dokonali w poniedziałek. Pierwsze z nich miało miejsce w Jaworzu przy ulicy Bielskiej w godzinach porannych, gdzie policjanci z komisariatu w Jasienicy zatrzymali do kontroli Opla. Okazało się, że kierujący nim 40-letni mieszkaniec powiatu bielskiego jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko pól promila alkoholu w organizmie, w związku z czym zatrzymano kierowcy prawo jazdy.

Policjanci z bielskiej drogówki natomiast wczesnym rankiem w Bielsku-Białej na ulicy Cieszyńskiej skontrolowali kierującą Volkswagenem. Również w tym przypadku okazało się, że kierująca jest nietrzeźwa. 55-letnia mieszkanka powiatu bielskiego kierowała swoim pojazdem mając w organizmie przeszło promil alkoholu.

Z kolei w Mesznej przy ulicy Szczyrkowskiej parę minut po godzinie 6.00 policjanci z komisariatu w Szczyrku podjęli kontrolę drogową wobec kierowcę Peugeota. 44-latek, który kierował mając blisko pół promila alkoholu w organizmie odpowie za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, mężczyźnie również zatrzymano prawo jazdy.

Do ostatniego zdarzenia doszło po godzinie 6.00 w Porąbce, gdzie policjanci z Kobiernic zatrzymali kierującego rowerem, który poruszał się swoim jednośladem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. W tym przypadku skończyło się na wysokiej grzywnie dla nieodpowiedzialnego cyklisty.

- Jeśli jesteś świadkiem tego, jak ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub numer alarmowy 112 - apelują policjanci.

Ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł. Poza karą pozbawienia wolności, osoba, która po raz kolejny popełniła przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, musi wiedzieć, iż w wyroku skazującym sąd zobowiązany jest do orzeczenia wobec niej dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów i karę nie mniejszą niż 10 000 zł. Kara może być również zastosowana wobec osoby, która prowadziła pojazd trzeźwa, ale miała orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności!

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.