bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 13 października 2023
  • wyświetleń: 1128

Kto wytyczy przebieg zachodniej obwodnicy Pszczyny? Przetarg Zarządu Dróg Wojewódzkich

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach przygotowuje się do realizacji zachodniej obwodnicy Pszczyny. Właśnie otrzymał oferty w przetargu na studium korytarzowe wraz z materiałami do decyzji środowiskowej. Celem zamawianego opracowania jest znalezienie optymalnego przebiegu drogi - informuje portal Rynek Infrastruktury.

obwodnica Pszczyny
Północna obwodnica Pszczyny · fot. Andrzej Grynpeter / bielskiedrogi.pl


Zachodnia obwodnica Pszczyny ma połączyć istniejącą północną obwodnicę z drogą wojewódzką nr 935. Zacznie się od DW-935 a zakończy włączeniem do DW-939. Ma być ona jednojezdniową drogą klasy G.

W ramach przetargu poszukiwany jest projektant, który opracuje studium korytarzowe, materiały do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej wraz z jej uzyskaniem oraz koncepcję programową. Na te zadania wybrana firma będzie miała 30 miesięcy.

Jak podaje portal Rynek Infrastruktury, ZDW przeznaczył na realizację tego zadania 2,893 mln zł. Wpłynęło pięć ofert. Najbliżej budżetu inwestora jest oferta Multiconsult Polska - 2,998 mln zł. Pozostałe propozycje to: Infra - Centrum Doradztwa - 3,591 mln zł, Egis Poland - 3,809 mln zł, Trakt - 3,832 mln zł oraz Sweco Polska - 4,185 mln zł.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: Rynek Infrastruktury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.