bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 17 października 2023
  • wyświetleń: 2432

[FOTO] Pszczyńska firma na pełnym gazie podczas Rally of Morocco!

TechTir to pszczyńska firma zajmująca się tworzeniem dedykowanej modyfikacji oprogramowania dla samochodów ciężarowych popularnych marek, świadcząca usługi zarówno w zakresie programowania oraz specjalistycznej diagnostyki pojazdów. Korzeni TechTir możemy doszukiwać się w firmie Techline, działającej na rynku nieco dłużej, bo od 18 lat, rozwiązującej z kolei nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia z zakresu elektroniki precyzyjnej.

Techtir podczas Rally of Marocco 9-14.10.2023 · fot. Materiały prasowe


Właścicielem firm, a zarazem pomysłodawcą i projektantem wiodącym wszelkich rozwiązań, czyli tzw. "mózgiem operacji" jest pszczynianin - Bartosz Woźnikowski.

Programiści TechTir tworzą rozwiązania zarówno dla transportu - ograniczenie spalania w granicach 5-10%, podniesienie Momentu i Mocy!, a także rajdów - osiąganie wręcz niewyobrażalnych wartości Momentu i Mocy!
Wieloletnie doświadczenie, zamiłowanie do elektroniki i motoryzacji, potężna wiedza i specjalistyczne wykształcenie Bartosza zaprowadziły go do pustynnego świata szybkich samochodów. To właśnie jego programistyczne rozwiązania zostały zastosowane podczas największych i najbardziej prestiżowych rajdów, jak Dakar 2022, Dakar 2023, Rally of Marocco 2022, Rally of Marocco 2023, który właśnie trwa.

Podczas Rally of Marocco do boju ruszyły dwie turbo maszyny o mocach sięgających 1200 KM, momentach obrotowych przekraczających 4800 Nm, a za ich sterami są dwie mocne drużyny! Ford Cargo Evo I, podążający przez piaski z numerem 502 w składzie: Tomas Vratny, Bartłomiej Boba, Miro Martinec. Tatra Jamal Evo z numerem 509, a za sterami Vaidotas Paskevicius, Slavomir Volkov i Gytis Gaspariunas.

- Rajd potrwa kilka dni. Za nami prolog, który drużyny zakończyły na 4. i 5. miejscu, z czego jesteśmy bardzo, ale to bardzo dumni. Rajd w Marocco to w pewnym sensie próba generalna przed największym na świecie rajdem Dakar 2024, podczas którego także zostaną zastosowane techTirowe rozwiązania mocy, których pomysłodawcą jest Bartosz Woźnikowski - podkreśla firma TechTir.

Warto dodać, że po odcinku, który odbył się w sobotę 14 października, drużyny plasują się na 2. (ekipa polsko-czeska) oraz 5. miejscu.

Należy dodać, że pszczyński TechTir jest jedyną firmą w Polsce i jedną z nielicznych w Europie, która zajmuje się tak szerokim optymalizowaniem pracy jednostek napędowych samochodów ciężarowych biorących udział w prestiżowych, największych na świecie rajdach.

TechTir w mediach społecznościowych:

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.