bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 18 października 2023
  • wyświetleń: 4791

Dodatkowe koszty przy kolizji na własne życzenie. Auta trzeba koniecznie usunąć z drogi

W poniedziałek, 16 października o godzinie 15.30 operator numeru alarmowego 112 odebrał zgłoszenie kolizji drogowej na ul. Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Do zdarzenia wysłany został patrol policji. Finał interwencji był w tym przypadku jednak niecodzienny.

kolizja trójkąt
fot. KPP Oświęcim


Jak relacjonuje nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, asp. szt. Małgorzata Jurecka, jadący do kolizji policjanci zauważyli, że w związku z „godzinami szczytu” na terenie miasta w błyskawicznie utworzyły się duże korki. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w zdarzeniu nie ma osób rannych, ani też wycieków płynów z pojazdów, a kierujący nie pomyśleli, aby zjechać na pobocze i umożliwić przejazd innym uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze najpierw nakazali uczestnikom zdarzenia usunięcie pojazdów z drogi, po czym przystąpili do ustalania okoliczności kolizji.

W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że sprawczynią kolizji jest 38-letnia obywatelka Ukrainy, która prowadząc pojazd marki BMW najechał na tył osobowego Volkswagena, którym kierował 35-latek narodowości ukraińskiej. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Dodatkowo, oboje kierujący zostali ukarani mandatami karnymi za nieusunięcie pojazdów z jedni.

Przypominamy kierowcom, o obowiązkach wynikających z artykułu 44 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, w przypadku gdy dojdzie do zdarzenia drogowego.
1. Kierujący pojazdem w razie uczestniczenia w wypadku drogowym jest obowiązany:
- zatrzymać pojazd, nie powodując przy tym zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
- przedsięwziąć odpowiednie środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w miejscu wypadku,
- niezwłocznie usunąć pojazd z miejsca wypadku, aby nie powodował zagrożenia lub tamowania ruchu, jeżeli nie ma zabitego lub rannego;
- podać swoje dane personalne, dane personalne właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane dotyczące zakładu ubezpieczeń, z którym zawarta jest umowa obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, na żądanie osoby uczestniczącej w wypadku.

2. Jeżeli w wypadku jest zabity lub ranny, kierujący pojazdem jest obowiązany ponadto:
- udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać zespół ratownictwa medycznego i Policję,
- nie podejmować czynności, które mogłyby utrudnić ustalenie przebiegu wypadku,
- do czasu przybycia na miejsce wypadku Policji i poddania go badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu powstrzymać się od spożywania alkoholu i środków działających podobnie do alkoholu,
- pozostać na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie zespołu ratownictwa medycznego lub Policji wymaga oddalenia się - niezwłocznie powrócić na to miejsce.

pj / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Oświęcim

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.