bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 20 października 2023
  • wyświetleń: 2756

Droga z Czańca do Porąbki gotowa. W planach kolejne drogowe inwestycje, m.in. w gminie Jasienica

Prawie 2,5 km drogi powiatowej z Czańca do Porąbki jest po przebudowie. Już wiadomo że będzie ciąg dalszy. Powiat Bielski pozyskał 8,1 mln zł na drugi etap tej drogi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakończyła się przebudowa drogi w Porąbce
Zakończyła się przebudowa drogi w Porąbce · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Kierowcy jeżdżą od niedawna po przebudowanym 2,5- kilometrowym fragmencie drogi w gminie Porąbka. Inwestycja trwała 2 lata i obejmowała odcinek od skrzyżowania z ul. Wojtyły do rejonu skrzyżowania z ul. Brzozową. Jezdnia została poszerzona, skrzyżowania z drogami gminnymi przebudowane, wybudowano zatoki autobusowe. Co ważne dla bezpieczeństwa pieszych, na całej długości powstał chodnik lub pobocze.

Kolejną kluczową sprawą było odwodnienie. Przy ul. Bukowskiej wybudowano kanalizację deszczową, a istniejące przepusty przebudowano. Inwestycję, wartą ponad 14 mln zł zrealizowano dzięki środkom z rządowego funduszu „Polski Ład” (95 proc.) Na wkład własny złożyły się: powiat i gmina Porąbka.

Zakończyła się przebudowa drogi w Porąbce
Zakończyła się przebudowa drogi w Porąbce · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Dobra wiadomość jest taka, że w przyszłym roku powinna ruszyć modernizacja kolejnego odcinka ul. Bukowskiej- 2,2 km. To dzięki funduszom rządowym (55 % wartości inwestycji). Resztę środków mają mołożyć samorządy. Inwestycja jest zaplanowana na 2 lata.

To nie koniec planów drogowych. Samorząd powiatu bielskiego pozyskał ponadto 7,5 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej Strumień-Jasienica. To pieniądze z dwóch źródeł. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz ósmej edycji „Polskiego Ładu”. Całość planowanej inwestycji, na którą składa się budowa ronda i przebudowa ul. Strumieńskiej ma wartość ok. 10 mln zł. Przedsięwzięcie będzie realizowane
systemem „projektuj i buduj” i ma zakończyć się w połowie 2026 r.

sid / bielskiedrogi.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.