bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 24 października 2023
  • wyświetleń: 31808

[WIDEO[ Wyprzedzanie na trzeciego zakończone zderzeniem 6 pojazdów na S-1 w Wieprzu

W poniedziałek, 23 października około godziny 14.20 na S-1 w Wieprzu koło Żywca, doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Doprowadził do niego kompletnie nieodpowiedzialny kierowca, który postanowił wyprzedzać w miejscu zabronionym. Nie obeszło się bez rannych i wielogodzinnych utrudnień w ruchu, które skutecznie sparaliżowały tą część Żywiecczyzny.

Zderzenie 6 pojazdów na S-1, na wysokości m. Wieprz - 24.10.2023
fot. nadesłane przez czytelnika


Policjanci wstępnie ustalili, że 57-letni obywatel Ukrainy, rozpoczął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki Volvo w miejscu zabronionym, na łuku drogi. Liczył, że pojazdy jadące z przeciwka uciekną na pas awaryjny i będzie mógł bezkarnie kontynuować swoją szaleńczą jazdę. Przeliczył się i doprowadził do zderzenia z innym ciężarowym pojazdem marki Iveco, a następnie wpadł w poślizg i uderzył w trzy samochody osobowe: Skoda, Ford i Toyota.

Moment wypadku widać na nagraniu udostępnionym przez portal żywiecinfo.pl
Loading...


Droga została zablokowana. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Ratownicy udzielili pomocy poszkodowanym. Ciężej ranni trafili do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że 61-letnia kierująca Toyotą musi pozostać w szpitalu na dalszym leczeniu. Jej obrażenia są na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek.

Wykonanie pomiarów i dokumentacji wypadku zajęło kilka godzin. Przez ten czas ruch trasą S-1 był wstrzymany lub mocno utrudniony. To spowodowało gigantyczne korki w obu kierunkach drogi ekspresowej, jak i w samym Żywcu. Utrudnienia trwały do godziny 19.00. Trwają dalsze czynności w sprawie, która swój finał będzie miała w sądzie.

Loading...

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.