bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 listopada 2023
  • wyświetleń: 2203

[FOTO] 3 wypadki śmiertelne! Podsumowanie sezonu motocyklowego

Niecałe dwa tygodnie temu, 22 października odbyło się zakończenie sezonu motocyklowego. Zlot organizowany przez grupę sympatyków dwóch kółek przyciągnął tłumy. Wraz z nadejściem jesiennej aury, liczba kierujących jednośladami znacznie zmalała. To idealny moment aby sprawdzić, jak kształtują się statystyki zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W okresie od 22 kwietnia do 22 października bieżącego roku, doszło do ponad czterech tysięcy zdarzeń drogowych w naszym regionie. Przeszło 96% z nich to kolizje drogowe, czyli zdarzenia, w których nie było osób poszkodowanych lub doznali oni niegroźnych obrażeń. Niestety, mundurowi 138 zdarzeń zakwalifikowali jako wypadek drogowy. Udział kierujących jednośladami w nich to prawie 19%. W konfrontacji z samochodem osobowym są oni szczególnie narażeni na obrażenia. W tym roku, mimo wysiłku świadków i służb ratunkowych, walkę o życie przegrało 3 motocyklistów.

Bielsko-BiałaTragiczny wypadek na Sarnim Stoku

śmiertelny wypadek motocyklista bielsko sarni stok warszawska śmierć
Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty w Bielsku-Białej na ul. Warszawskiej - 31.05.2023 · fot. pj / bielskiedrogi.pl


Pierwszy z tragicznych wypadków w tym sezonie miał miejsce w Bielsku-Białej. 31 maja bieżącego roku na ul. Warszawskiej doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Mimo wysiłków świadków i służb ratunkowych, nie udało uratować się życia 32-latka.

JarząbkowiceŚmiertelne wymuszenie pierwszeństwa?

śmiertelny wypadek motocyklista jarząbkowice dw938 śmierć
Śmiertelny wypadek na DW938 w Jarząbkowicach - 20.06.2023 · fot. pless.pl


20 czerwca bieżącego roku na wojewódzkiej 938 w Jarząbkowicach doszło do zderzenia samochodu dostawczego i motocykla. Niestety, kierujący jednośladem 49-latek nie przeżył tego spotkania. Jak relacjonowała wtedy sierż. szt. Jadwiga Śmietana, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący Mercedesem, 65-letni mieszkaniec pow. pszczyńskiego, podczas skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu motocyklem marki Harley Davidson.

CzaniecUdana akcja ratunkowa świadków. Kierujący zmarł w szpitalu

czaniec wypadek kolizja motocyklista
Wypadek z udziałem motocyklisty w Czańcu - 18.07.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


18 lipca po godzinie 17.00 w Czańcu doszło do trzeciego, tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty w naszym regionie. 45-letni mężczyzna, kierujący jednośladem, po skutecznie przeprowadzonej akcji ratunkowej został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Niestety, finalnie jego życia nie udało się uratować. Zmarł po dwóch dniach w szpitalu.

Motocykliści brali udział w 129 zdarzeniach drogowych. W 40% z nich byli oni sprawcami. Dane dotyczące zdarzeń drogowych zebrane zostały z czterech garnizonów policji - Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Komend Powiatowych w Cieszynie, Pszczynie i Żywcu.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.