bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 31 października 2023
  • wyświetleń: 1325

Czechowice: kiedy będzie nowy asfalt na fragmencie ul. Barlickiego? Kierowcy nie kryją frustracji

O fatalnym stanie fragmentu ulicy Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach - obok między innymi marketu LIDL - była już nie raz. Dlatego kierowcy odetchnęli z ulgą, kiedy na początku października rozpoczął się kompleksowy remont nawierzchni tej drogi. Jednak mimo upływu czasu nowy asfalt nie pojawił się przy tym fragmencie drogi.

Fragment ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach - 19.10.2023 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


Prace rozpoczęły się w środę 4 października na ulicy Barlickiego, gdzie na niespełna 200-metrowym odcinku między ulicami Prusa i Niepodległości zostanie wykonana nie tylko nakładka asfaltowa, ale również nowa podbudowa drogi. Jednak, mimo upływu czasu, na wspomnianym fragmencie ulicy Barlickiego nowy asfalt się nie pojawił. Kierowcy nie kryją swojej frustracji.

O informacje w tej sprawie poprosiliśmy czechowicki Urząd Miejski. - Remont ulicy Barlickiego obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni asfaltowej, ale również wykonanie nowej podbudowy drogi. W połowie października wykonano stabilizację gruntu z zastosowaniem spoiwa hydraulicznego (cement) i położono wierzchnią warstwę podbudowy z kruszywa. Aktualnie trwa przerwa technologiczna spowodowana koniecznością związania mieszkanki gruntu i spoiwa hydraulicznego - przekazał nam Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami. Wykonawca przystąpi do prac bitumicznych na początku listopada.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.