bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 11 listopada 2023
  • wyświetleń: 2922

[FOTO] Zakupowy szał? Wariactwo na drogach i kilkanaście kolizji

Piątek 10 listopada na długo zostanie kierującym w pamięci. Teoretycznie zwyczajny dzień, a jednak ruch na drogach w regionie był znacznie większy. Obserwując sytuację pod lokalnymi marketami można było odnieść wrażenie, jakby jutra miało nie być.

Piątkowy szczyt komunikacyjny, wzmożony ruch pod marketami i galeriami handlowymi oraz jesienna, deszczowa aura. To połączenie na pewno wpłynęło na ilość zdarzeń drogowych, a tych niestety było dużo.

Chwila nieuwagi i problem gotowykolizja rondo niemena bielsko cieszyńska
Zderzenie dwóch samochodów osobowych na Rondzie Niemena w Bielsku-Białej - 10.11.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Około godziny 15.30 na ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej spotkały się dwie osobówki - Renault oraz Fiat. Uczestnicy zdarzenia zdecydowali się wezwać policję. Pojazdy blokowały jeden pas ruchu na Rondzie Niemena. Podczas obsługi tego zdarzenia przez mundurowych, tuż obok doszło do kolejnej kraksy.

kolizja rondo niemena bielsko cieszyńska
Zderzenie dwóch samochodów osobowych na Rondzie Niemena w Bielsku-Białej - 10.11.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Kierujący Range Roverem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył osobowego Forda Focusa. W wyniku kolizji zablokowany był lewy pas w stronę Jaworza.

kolizja bielsko piastowska
Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej - 10.11.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Praktycznie w tym samym czasie doszło do kolizji na ul. Piastowskiej. Na wysokości Bezalinu, na pasie ruchu w stronę Hulanki spotkały się Opel i Toyota. Kierujący niemiecką osobówką nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i najechał na jego tył. Uczestnicy zjechali na pobliski przystanek autobusowy, obyło się bez utrudnień w ruchu.

Problematyczne rondo?kolizja krausa niepodległości rondo
Zderzenie dwóch pojazdów na rondzie u zbiegu ulic Niepodległości i Karola Krausa w Bielsku-Białej - 10.11.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Wiele niebezpiecznych skrzyżowań zastępowanych jest rondami. To dobra alternatywy dla klasycznego skrzyżowania z ruchem sterowanym sygnalizacją świetlną. W ostatnich inwestycjach realizowanych w regionie bardzo często stawia się na ronda turbinowe. Niestety, wielu kierującym sprawiają one trudności w poruszaniu się. Doskonałym przykładem jest Rondo Hulanka, na którym często dochodzi do kolizji na skutek nieprawidłowej zmiany pasa ruchu. W piątek 10 listopada na rondzie u zbiegu ulic Niepodległości i Karola Krausa zderzyły się dwa pojazdy. To również rondo turbinowe, na którym często zdarzają się kolizje. Na miejscu interweniował patrol bielskiej drogówki. W tym czasie występowały utrudnienia w ruchu.

Dodatkowe utrudnienia w Hałcnowiekolizja bielsko wyzwolenia zagrody
Zderzenie dwóch pojazdów na ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej - 10.11.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Mieszkańcy Hałcnowa oraz kierujący jadący przez tę dzielnicę Bielska-Białej nie mają łatwego życia. Codzienność związana z budową ekspresówki do Mysłowic przysparza im sporo trudności w poruszaniu się. Gdyby tego było mało, podczas piątkowego szczytu komunikacyjnego doszło jeszcze do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania ulic Wyzwolenia i Zagrody.

Niebezpiecznie również w powiecie cieszyńskimśmiertelny wypadek kolizja zderzenie istebna
Śmiertelne zderzenie dwóch samochodów osobowych w Istebnej - 10.11.2023 · fot. OSP Koniaków Centrum


Piątek, 10 listopada upłynął nerwowo nie tylko w Bielsku-Białej. Służby ratunkowe na terenie śląska cieszyńskiego również miały ręce pełne roboty. Utrudnienia występowały między innymi na ekspresowej S-52 oraz wojewódzkiej 941. Szczegóły tych zdarzeń dostępne tutaj. Niestety, doszło również do tragicznego, śmiertelnego w skutkach zdarzenia drogowego w Istebnej. Kierujący osobowym Subaru zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do kraksy z Audi, kierowanym przez 71-latka. Senior zmarł na miejscu. Szczegóły tego wypadku dostępne tutaj.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.