bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 3024

Most nad Sołą rośnie w oczach. To inwestycja warta 43 000 000 zł

Niewykluczone, że do końca roku uda się ukończyć prace przy budowie konstrukcji mostu na rzece Soła w centrum Porąbki. Ta inwestycja warta ponad 43 miliony złotych pomoże skomunikować ruch na granicy Śląska i Małopolski.

Trwają prace przy budowie konstrukcji mostu w centrum Porąbki
Trwają prace przy budowie konstrukcji mostu w centrum Porąbki · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Jeśli pogoda nadal będzie nam sprzyjać, a wykonawca utrzyma tempo robót to konstrukcja mostu będzie gotowa do końca roku. Najgorsze jest za nami: wyszliśmy z koryta, pokazały się łuki. Jeśli wszystko będzie nadal sprzyjało, to myślę że jesteśmy jakieś 2 miesiące przed terminem - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Ów stalowy most będzie mieć jedno przęsło o długości 129 metrów. Projekt zakładał, że będzie mieć najwyższą klasę obciążenia, szerokość jezdni będzie wynosić 8 metrów, a po obu jej stronach będą chodniki. Wykonawca ma czas na zakończenie inwestycji do listopada przyszłego roku.

kr / bielskiedrogi.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.