bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 12 grudnia 2023
  • wyświetleń: 1627

[FOTO] Niebezpieczny poniedziałek na drogach. Kilka zdarzeń i ranni uczestnicy

Miniony poniedziałek, 11 grudnia na pewno nie należał do spokojnych na drogach naszego regionu. Doszło do kilku zdarzeń drogowych, których uczestnicy trafili do szpitala. Jedno z nich, ze względu na obrażenia uczestniczki, zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Potrącenie w Lipnikupotrącenie wypadek bielsko lipnicka przejście dla pieszych piesza pieszy
Potrącenie pieszej na ulicy Lipnickiej w Bielsku-Białej - 11.12.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


W poniedziałek, 11 grudnia służby zostały wezwane do zdarzenia na ulicy Lipnickiej w Bielsku-Białej. Około godziny 14.25, 26-letni mężczyzna kierujący Toyotą potrącił 54-letnią kobietę. Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł ranną do szpitala. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego bielskiej policji zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy i sporządzili niezbędną dokumentację. Kierujący posiadał uprawnienia do prowadzenia pojazdów oraz był trzeźwy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Solidna kraksa na osiedlu Polskich SkrzydełZderzenie dwóch samochodów osobowych na ulicy Tańskiego w Bielsku-Białej - 11.12.2023


Około godziny 15.20 na skrzyżowaniu ulic Czesława Tańskiego i Trzech Diamentów zderzyły się dwa samochody osobowe - Fiat oraz Smart. Na miejsce wezwane zostały wszystkie służby ratunkowe. Policjanci ustalili, że winnym spowodowania kolizji jest 85-letni senior prowadzący osobowego Smarta, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 23-letniemu kierującemu Fiatem Pandą.

Na czas działania służb ratunkowych skrzyżowanie było częściowo zablokowane. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala jedną osobę. Na szczęście, nie odniosła ona żadnych poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, a jego sprawca ukarany mandatem karnym.

Najechanie na tył na Legionówkolizja bielsko najechanie na tył kraksa legionów
Zderzenie dwóch samochodów osobowych na ulicy Legionów w Bielsku-Białej - 11.12.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Po godzinie 18.00 na ulicy Legionów w Bielsku-Białej doszło do najechania na tył. Zdarzenie miało kilkanaście metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Legionów. 45-letni kierujący Range Roverem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył osobowego Renault, kierowanego przez 32-latka. Oboje uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci ukarali sprawcę mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie w centrum miastaZderzenie dwóch samochodów osobowych na ulicy Piłsudskiego w Bielsku-Białej - 11.12.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Około godziny 20.15 służby zostały zadysponowane do wypadku na ulicy Piłsudskiego w Bielsku-Białej. Doszło tutaj do czołowo-bocznego zderzenia dwóch osobówek - Dacii oraz BMW. W toku prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że 18-letnia kierująca Dacią, poruszająca się w stronę Sfery wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na skutek tego doszło do zderzenia z osobowym BMW, którym 28-letnia kobieta wjechała na skrzyżowanie z ulicy Legionów.

W miejscu kraksy występowały spore utrudnienia w ruchu. Skrzyżowanie podczas działania służb ratunkowych było częściowo zablokowane. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala 18-letnią kierującą. Po wykonaniu badań ustalono, że nie odniosła ona żadnych poważnych obrażeń. Funkcjonariusze policji finalnie zakwalifikowali zdarzenie jako kolizja drogowa, a jej sprawczynię ukarali mandatem karnym. Obie kobiety posiadały uprawnienia do kierowania pojazdami oraz były trzeźwe.

pj / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.