bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 25 grudnia 2023
  • wyświetleń: 3008

[FOTO] Z auta wydobywał się gęsty dym, kierowca autobusu zachował się wzorowo. Była to symulacja

W piątek 22 grudnia Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej - mł. insp. Jacek Śliwka złożył na ręce Prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bielsku-Białej Huberta Maślanki list gratulacyjny dla kierowcy miejskiego autobusu, który 19 listopada bez wahania podjął się ratowania ofiary wypadku drogowego, tym samym wziął udział w symulacji zorganizowanej przez bielską drogówkę z okazji obchodów Światowego Dnia Ofiar Wypadków Drogowych.

Z auta wydobywał się gęsty dym. Kierowca autobusu ruszył na pomoc - 19.11.2023 · fot. MZK Bielsko-Biała


W dniu 19 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych, celem akcji jest uzmysłowienie zagrożeń, jakie niosą ze sobą lekkomyślne zachowania zarówno kierujących, jak i pieszych. Akcję przeprowadzono na ul. Jana III Sobieskiego w Bielsku-Białej przed budynkiem Ochotniczej Straż Pożarnej w dzielnicy Stare Bielsko. Działania polegały na przeprowadzeniu symulacji wypadku drogowego, w którym z samochodu wydobywał się gęsty dym, a na fotelu kierowcy siedziała nieprzytomna kobieta.

Mundurowi sprawdzali reakcję osób przejeżdżających na sytuację zagrożenia. Część osób zareagowała prawidłowo. Zatrzymywała się z chęci udzielenia pomocy poszkodowanemu. Każdej osobie niosącej pomoc podziękowano. Niestety, było też kilku kierujących, którzy przejechali obojętnie.

Jedną ze szczególnych postaw, pełnej zaangażowania w niesieniu pomocy wykazał się kierowca autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej, który zatrzymał autobus w zatoce, informując pasażerów, że udaje się do rozbitego pojazdu celem udzielenia pomocy, a w trakcie przemieszczania się w kierunku uszkodzonego pojazdu, w którym znajdowała się pozorantka, kontaktował się z numerem alarmowym.

W spotkaniu Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej z Prezesem MZK bohaterski kierowca nie mógł uczestniczyć ze względu na tymczasowe dolegliwości chorobowe. Pan Hubert Maślanka Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji zobowiązał się, że zadba o to, by list gratulacyjny jeszcze tego samego dnia dotarł do adresata.

Podczas spotkania Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bielsku-Białej wyróżnił i podziękował dwóm innym kierowcom, którzy również nieśli pomoc w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Do podziękowań przyłączył się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Jacek Śliwka.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.