bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 20 stycznia 2024
  • wyświetleń: 1280

Będą konsultacje w sprawie płatnego parkowania

Najpierw konsultacje z mieszkańcami, potem ewentualne stworzenie Strefy Płatnego Parkowania na osiedlu Dolne Przedmieście. Jeśli do tego dojdzie, będzie konieczne wprowadzenie zmiany organizacji ruchu.

Będzie podwyżka taryf za parkowanie w SPP? Ruszają konsultacje
Będą konsultacje w sprawie płatnego parkowania · fot. MZD Bielsko-Biała


O termin planowanego wprowadzenia Stefy Płatnego Parkowania w rejonie ulic Żeromskiego i Traugutta na osiedlu Dolne Przedmieście pytanie do władz miasta skierował radny Tomasz Wawak. Dopytywał, czy zostały przeprowadzone odpowiednie analizy dla tego pomysłu.

- W 2023 r. na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej wyspecjalizowany podmiot zewnętrzny wykonał analizę zasadności rozszerzenia obecnej strefy płatnego parkowania o obszar obejmujący m.in. ul Stefana Żeromskiego i Romualda Traugutta na osiedlu Dolne Przedmieście. Z powyższej analizy wynika, że ewentualne utworzenie strefy płatnego parkowania na tym obszarze wiązało się będzie z koniecznością wdrożenia nowego projektu organizacji ruchu i zmniejszeniem liczby miejsc parkingowych - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, "z uwagi na powyższe Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej w pierwszej kolejności planuje przeprowadzić konsultacje z przedstawicielami Rady Osiedla 'Dolne Przedmieście' dotyczące wyników wspomnianego opracowania i proponowanych rozwiązań".

raz / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.