Informacje

  • 25 stycznia 2024
  • wyświetleń: 7794

Godna pochwały postawa kierującej autobusem MZK. Nie wahała się pomóc

Do opisywanej sytuacji doszło w minionym tygodniu, w środę 17 stycznia na trasie autobusu nr 25 do Mazańcowic. Kierująca autobusem zauważyła, że kobieta idąca chodnikiem upadła i się nie podnosi. Zatrzymała autobus i natychmiast ruszyła z pomocą.

Niektórzy pasażerowie mieli pretensję, że autobus się zatrzymał. Nie obeszło się bez pojedynczych uszczypliwych komentarzy dotyczących zachowania kierującej. Czy mógł zatrzymać się ktoś inny? Oczywiście, że tak ale w przypadku zagrożenia życia ważna jest każda sekunda i na szczęście przez zdecydowaną większość pasażerów, kierująca została pochwalona za swoją postawę. Jedna z pasażerek przesłała swoją relację do redakcji portalu Bielskie Drogi. Również uznaliśmy, że czasach powszechnie panującej znieczulicy, warto nagłaśniać pozytywne przypadki. Rozkład jazdy nie jest ważniejszy niż ludzkiego zdrowie i życie. Trzeba to jasno podkreślić.

- Postój był zaledwie kilkuminutowy, w sumie autobus miał 4 minuty opóźnienia. Ze względu na konieczność kontynuowania kursu, kierowczyni zostawiła poszkodowaną ze starszym panem, który zainteresował się sytuacją i pozostał z kobietą do momentu przyjazdu pogotowia - poinformowali nas przedstawiciele miejskiego przewoźnika. - Pochwalamy oczywiście takie zachowanie, uważamy że kierowczyni zachowała się wzorowo. Cieszymy się również, że znaleźli się inni chętni do pomocy w tej sytuacji i kobieta została pozostawiona w dobrych rękach - czytamy w komunikacie nadesłanym przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku Białej Sp. z o.o.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy organizowane na terenie Poligonu Strażackiego - 20.01.2024 · fot. Fundacja "DROGA DO PRZEŻYCIA"


Powoli ale rośnie świadomość kierowców, którzy nie pozostają obojętni na sytuację zagrożenia życia. W minioną sobotę na terenie Poligonu Strażackiego w Bielsku-Białej odbyło się kolejne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Kursy organizuje Fundacja DROGA DO PRZEŻYCIA i podczas blisko 8-godzinnego szkolenia poruszane są wszystkie najważniejsze tematy, z którymi może spotkać się nie tylko kierowca, ale także każdy z nas, nawet jeśli nie kieruje pojazdem. Wszak nigdy nie wiadomo kiedy ktoś z naszego otoczenia będzie potrzebował pomocy medycznej.

Nie jest tajemnicą, że w sobotnim szkoleniu wzięły udział dwie panie, które na co dzień wożą pasażerów miejskimi autobusami. Jak same przyznały, pracodawca zapewnił im szkolenia i mają wiedzę dotyczącą tego jak pomóc osobie w potrzebie. Z różnymi problemami stykają się często w swojej pracy. Wiedzy jednak nigdy dość, więc była to znakomita okazja, by odświeżyć pamięć i przećwiczyć pewne procedury związane z aspektem ratowania życia ludzkiego.

Rozpoznanie zagrożenia i fachowa pierwsza pomoc są kluczowym elementem łańcucha przeżycia. Kolejne szkolenia będą organizowane na wiosnę, gdy warunki atmosferyczne będą bardziej przyjazne do realizacji różnych scenariuszy na świeżym powietrzu.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.