bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 25 stycznia 2024
  • wyświetleń: 4341

[FOTO] Drzewo runęło na jadące pojazdy. O krok od tragedii w Żywcu

W czwartkowy poranek, 25 stycznia na ul. Krakowskiej w Żywcu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Na jadące osobówki w wyniku silnego podmuchu wiatru runęło drzewo. Patrząc na uszkodzone pojazdy trudno uwierzyć, że ranna została tylko jedna osoba.

Zdarzenie drogowe na ul. Krakowskiej w Żywcu - 25.02.2024 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Zdarzenie miało miejsce około godziny 5.00 na ul. Krakowskiej w Żywcu. W wyniku silnego podmuchu wiatru, ogromny konar drzewa runął wprost na przejeżdżające pojazdy. Jak informuje nas oficer prasowy KPP Żywiec asp. szt. Mirosława Piątek, -w wyniku zdarzenia obrażeń doznał jeden z kierowców, 36-letni mężczyzna, który został przewieziony do szpitala. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Droga na czas ich działań była całkowicie zablokowana, policjanci wyznaczyli objazdy.

Biorąc pod uwagę poranny szczyt komunikacyjny, zdarzenie mogło mieć dużo gorsze statystyki. Przy każdym tego typu wypadku pojawia się dyskusja na temat wycinki drzew w obrębie pasa drogowego. Niejednokrotnie na skutek działania sił natury, stwarzają one realne niebezpieczeństwo dla kierowców, czego potwierdzeniem są podobne jak dziś incydenty. Zwolennicy wycinki drzew podnoszą argumenty, że drzewa stanowią zagrożenie dla kierowcy i pasażerów pojazdu, który z różnych przyczyn wpadł z drogi. Przeciwnicy wycinki drzew w pasie drogowym podnoszą argumenty, że drzewa m.in. dają cień w lecie i pozytywnie wpływają na ekosystem. Jakie jest Wasze zdanie?

pj, sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.