bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 4 lutego 2024
  • wyświetleń: 5243

[WIDEO] Jesteś pieszym i masz swoje upragnione pierwszeństwo na pasach? Zobacz to nagranie

Piesi mają pierwszeństwo na przejściu dla pieszych i kropka. Kierowca ma się zatrzymać i umożliwić bezpieczne przekroczenie jezdni pieszemu w obrębie przejścia dla pieszych i kropka. Skoro to takie proste to dlaczego ciągle dochodzi do wypadków? Każdy popełnia błędy, a ostrożność może sprawić, że unikniemy konsekwencji tych błędów.Zwróćcie uwagę na pieszych, którzy przekraczają jezdnię po pasach na ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej. Dzięki temu, że uważnie obserwowali ruch, zdołali uniknąć potrącenia przez nadjeżdżający samochód dostawczy. To jego kierowca popełnił błąd i nie ulega to wątpliwości, ale to piesi dzięki swojej ostrożności uniknęli najgorszego. Przechodząc przez pasy warto bacznie obserwować to co się wokół dzieje, by w porę zareagować na błędy innych. Włażenie na drogę bez patrzenia bo "mamy pierwszeństwo" może się skończyć fatalnie. I nic nam po świadomości, że to nie była nasza wina jeśli resztę życia spędzimy przykuci do łóżka, pod którym musi stać tzw. kaczuszka. Nie ulega wątpliwości, Nikt nie jest doskonały, więc warto patrzeć na własne bezpieczeństwo, upewniając się czy nasz manewr jest w 100% bezpieczny.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

jb / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.