bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 6 lutego 2024
  • wyświetleń: 6539

[FOTO] Kraksa na S-1 w Żywcu. Cudem nikt nie został poważnie ranny!

We wtorek, 6 lutego na drodze ekspresowej S-1 w Żywcu doszło do groźnego zdarzenia, w którym brały udział cztery pojazdy. Popołudniowa kraksa spowodowała spore utrudnienia w ruchu na głównej arterii Żywiecczyzny.

Zderzenie kilku pojazdów na S-1 w Żywcu - 6.02.2024 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Do zdarzenia doszło około godziny 14.45 na jednojezdniowym odcinku ekspresowej S-1. Na wysokości węzła Browar w Żywcu, zderzyły się w sumie cztery pojazdy. Sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie. Jak informuje nas p.o. oficera prasowego KPP Żywiec mł. asp. Jolanta Frydel, - kierujący samochodem osobowym Opel Corsa na skutek nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania, uderzył w tył prawidłowo poruszającego się Fiata Ducato. Kierujący nim utracił panowanie nad pojazdem (wyrwane koło) i zjechał na lewy pas, uderzając w dwa auta dostawcze włączające się do ruchu z węzła Browar.

Po publikacji artykułu zgłosili się do nas czytelnicy, którzy chcieli doprecyzować, że dwa pojazdy dostawcze nie włączały się do ruch, tylko jechały trasą S-1 z Węgierskiej Górki w stronę Bielska-Białej.

Pojazdami podróżowało łącznie 15 dzieci. Na szczęście żadne z nich nie odniosło poważnych obrażeń. Obecni na miejscu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu ukarali sprawcę zdarzenia mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Kierujący osobowym Oplem był trzeźwy oraz posiadał stosowne uprawnienia do kierowania pojazdami.

Problematyczny odcinek ekspresówkiKraksa czterech pojazdów miała miejsce na niebezpiecznym, jednojezdniowym odcinku drogi ekspresowej S-1. Między węzłami Żywiec Soła i Przybędza do dyspozycji kierowców jest tylko jeden pas ruchu dla każdego kierunku jazdy. Na wspomnianym fragmencie niejednokrotnie dochodziło już do skrajnie niebezpiecznych sytuacji, niestety również zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym.

pj / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.