bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 czerwca 2024
  • wyświetleń: 3449

Niespokojny weekend na drogach pow. cieszyńskiego. Dwa wypadki i masa pijanych kierowców

Długi weekend związany z okresem święta Bożego Ciała już za nami. Nad bezpieczeństwem na drogach naszego powiatu czuwało blisko 100 policjantów ruchu drogowego. Niestety w naszym powiecie doszło do 2 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Mundurowi odnotowali także 27 kolizji. Zatrzymano także 9 kierowców, którzy zdecydowali się kierować znajdując się pod wpływem alkoholu. Policjanci podjęli też blisko 400 interwencji.

Podczas tegorocznego długiego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły Policji. Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie długiego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 17 wypadków, w których 23 osoby zostały ranne. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie zginął. W województwie doszło także do 552 kolizji drogowych. Ponadto, mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 184 kierowców pod wpływem alkoholu.

W powiecie cieszyńskim doszło do 2 wypadków drogowych, w których zostało rannych łącznie 6 osób. Na terenie powiatu miały miejsce 27 kolizji. Mundurowi zatrzymali 9 kierowców, którzy zdecydowali się kierować znajdując się pod wpływem alkoholu.

Loading...


Niestety w dwóch wypadkach na terenie powiatu cieszyńskiego zostało rannych aż 6 osób. Pierwszy z nich miał miejsce 31 maja, na terenie leśnym w Kowalach. Kierująca quadem kobieta straciła panowanie nad pojazdem. W wyniku zdarzenia ona i 40-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Ich obrażenia są poważne.

Drugi wypadek miał miejsce w niedzielę, 2 czerwca w Cieszynie na ulicy Katowickiej. Około godziny 16.30 kierujący fordem 19-latek wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka innego forda. 19-latek oraz podróżujący z nim 18-latek z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Pomocy medycznej wymagali również podróżujący drugim pojazdem - to 61-letni kierowca i 49-letnia pasażerka. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane są przez policjantów wydziału kryminalnego.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki legitymowali blisko 400 uczestników ruchu drogowego, w tym 60 pieszych. Ujawnili 186 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, w tym aż 178 w rejonie przejść dla pieszych. Rowerzyści dopuścili się 31 wykroczeń-17 z nich zakończonych zostało pouczeniem, 12 mandatem, a w dwóch wypadkach czynnościami wyjaśniającymi i wnioskiem o ukaranie do sądu. Wśród pieszych mundurowi odnotowali 32 wykroczenia- 18 osób za niewłaściwe zachowanie na drodze otrzymało pouczenie, a 14 mandat. Policjanci zatrzymali również 9 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które nie spełniały wymogów związanych z stanem technicznym.

Apelujemy o koncentrację za kierownicą, przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków, zachowanie bezpiecznej odległości i trzeźwość za kierownicą.

podkom. Krzysztof PawlikOficer Prasowy KPP Cieszyn

sid / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.