bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 25 czerwca 2024
  • wyświetleń: 3913

[LIST OD CZYTELNIKA] Wapienna - mandaty, problemy z parkowaniem, ciągłe donosy

Kilka dni temu do naszej redakcji wpłynął list od czytelnika, który opisuje problem w rejonie ul. Wapiennej. To boczna od ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej i możną ją kojarzyć jako dojazd do komendy policji. Nie mamy mocy, która mogłaby od ręki zmienić sytuację, ale mamy możliwość poruszyć temat i to robimy. Być może wśród Was znajdzie się ktoś, kto wie jak zaradzić sytuacji.

Dzień dobry,

Zwracam się w imieniu wszystkich mieszkańców z bloków 34 i 32 na ulicy Wapiennej z gorącą prośbą o pomoc.

W/w bloki są na 99% jedynymi w okolicy, które dalej należą pod Śródmiejską Spółdzielnie Mieszkaniową - reszta to wspólnoty. Na wszystkie mieszkania w tych blokach (60 mieszkań), przewidzianych jest 8-10 miejsc parkingowych. Mieszkańcy w jakiś sposób próbują sobie z tym problemem radzić parkując samochody wzdłuż ulicy Wapiennej, jednak od dłuższego czasu są ciągle wzywani na Straż Miejską lub Policję - za złe parkowanie. Nadmienię, że okoliczne bloki mają swoje zamknięte parkingi lecz one również nie są dla nich wystarczające, dlatego część samochodów z pozostałych bloków, również parkuje w obrębie ulicy Wapiennej.

Dzisiejszej nocy, 12 samochodów zaparkowanych na chodniku dostało wezwanie na Straż Miejską od której dowiedzieliśmy się, że pewien Pan, notorycznie wysyła zdjęcia i dzwoni do nich z donosami na które oczywiście muszą reagować. Jest to nawet 200 zdjęć tygodniowo - gdzie każdym z osobna muszą się zająć. Nie chcemy tutaj polemizować na temat spraw moralnych lub zasadności otrzymywania tych że wezwań lecz naprawdę prosimy o pomoc. GDZIE MOŻEMY PARKOWAĆ NASZE SAMOCHODY.

Krótki opis ulicy Wapiennej (od skrzyżowania z ul. Norwida do Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej) :
- prawa strona (wspomniany chodnik) - zakaz parkowania na całej jego długości aż po komendę policji i nie wiem czy dalej też.
- lewa strona - zakaz postoju w obrębie przejścia dla pieszych, dalej mała luka do zatoczki autobusowej (chociaż mimo zachowania odpowiednich odległości - sam osobiście byłem wezwany do wyjaśnień, czy aby na pewno mój samochód nie wystaje na zatoczkę autobusową - Pan "wzorowy" obywatel wysłał zdjęcia zrobione pod takim kątem, że Policja nie była w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy pojazd jest zaparkowany w obrębie przystanku autobusowego czy też nie. Dlatego postanowili wezwać mnie dwukrotnie do złożenia wyjaśnień i zeznań, robić wizje lokalne i prowadzić poważne śledztwo o wykroczenie warte 100zł i 1 pkt karny - którego koniec końców nie dostałem)
- zatoczka autobusowa
- dalsza część drogi bez wyznaczonych miejsc parkingowych ale również - bez zakazu postoju i zatrzymywania się (tego do końca nie jestem pewien, czy w tym miejscu można parkować - ale za postój tam, póki co nie otrzymałem wezwania) lecz niektórym ludziom z ogródków działkowych, to miejsce do parkowania też się nie podoba.
- dalej mamy już Komendę Policji, na której terenie też raczej nie możemy zostawiać samochodów.

Jeśli chcielibyśmy spróbować z innej strony, np. zaparkować na ulicy Norwida - niestety, nie da się gdyż po jednej ze stron jest to teren innej wspólnoty, zaś z drugiej jest to teren kościoła i prywatny jego parking.

Pozostaje ostatnia opcja, ul. Dygasińskiego - na której nie ma zakazu postoju wzdłuż chodników (przynajmniej z tego co pamiętam, nie było go tam), lecz właścicielom posesji znajdujących się na tej ulicy, nie podoba się że, samochody z bloków oddalonych o 300m parkują tam, blokując przejście chodnikiem, możliwość odśnieżania go zimą lub po prostu pozbawiając ich możliwości zaparkowania własnych pojazdów przed ich domami.

Tak więc, zmierzając do sedna sprawy. Z ogromną prośbą zwracamy się do kogoś, kto będzie wstanie pomóc w zorganizowaniu jakiejkolwiek petycji do władz miasta lub spółdzielni o wyznaczenie lub stworzenie nowych miejsc parkingowych dla naszych dwóch bloków. Na pewno znajdziemy wielu chętnych do podpisania tej petycji jak i aktywnego udziału w sprawie. Jeśli jest jakaś kancelaria prawna która chciałaby podjąć się tej sprawy, możemy zebrać środki na jej opłacenie.

Na koniec wysyłam kilka zdjęć z obrębu naszej ulicy i raz jeszcze proszę o pomoc!

Pozdrawiam!


Wapienna - mandaty, problemy z parkowaniem, ciągłe donosy · fot. nadesłane przez czytelnika

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.