bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 lipca 2024
  • wyświetleń: 4607

[FOTO] Pościg zabytkową Pandą za pijanym kierowcą. Tym razem się mu raczej upiekło

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj w rejonie ścieżki spacerowej przy bielskim lotnisku. Kierowca Peugeota jechał slalomem. Jego zachowanie wskazywało, że niemal na pewno znajduje się pod wpływem alkoholu. Sytuacja miała miejsce około godziny 16.00. O tej porze jest tam masa ludzi. Zareagował jeden ze świadków, który ruszył w pościg za podejrzanym pojazdem, informując jednocześnie policję o zaistniałej sytuacji.

Obywatelski pościg za pijanym kierowcą - 2.07.2024
fot. nadesłane przez czytelnika


Obywatelski pościg trwał kilka minut. Rozpoczął go kierowca zabytkowego Fiata Panda. Świadek w pewnym momencie musiał się poddać. Nie chciał łamać przepisów i samemu stwarzać zagrożenia. Niestety stracił podejrzanego Peugeota z pola widzenia. Auto udało się mu namierzyć chwilę później przy ul. Św. Maksymiliana Kolbego (koło kościoła w Aleksandrowicach). Był zarówno ledwo stojący na nogach kierowca jak i jego pasażerka będąca w niewiele lepszym stanie.

Gdy do celu dojeżdżali policjanci, kierowca zorientował się w sytuacji, wykorzystał zamieszanie i uciekł pieszo. Przez kilkadziesiąt minut trwały jego poszukiwania. Penetracja terenu na niewiele się zdała. Mężczyzna przepadł jak kamień w wodę. Prawdopodobnie wszedł do jakiegoś budynku.

Obywatelski pościg za pijanym kierowcą - 2.07.2024
fot. nadesłane przez czytelnika


Mundurowi przeprowadzili stosowne czynności. Zostali przesłuchani świadkowie jak i pasażerka pojazdu. Trwa ustalanie personaliów kierowcy. Czy grozi mu jakaś odpowiedzialność karna? Jest na to szansa, ale bez przeprowadzonego badania trzeźwości, będzie ciężko udowodnić mu winę. Kluczowe będą zeznania świadków.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach. Mimo licznych akcji profilaktycznych, zaostrzenia kar i społecznemu potępieniu tego typu zachowań, ciągle nie brakuje osób decydujących się na jazdę pod wpływem. Jeśli widzisz podejrzane zachowanie jakiegoś kierowcy, nie wahaj się powiadomić policji. Nie reagujesz - akceptujesz!

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.