Informacje

  • 13 sierpnia 2024
  • wyświetleń: 199

Czas na remont - sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć!

Materiał partnera:

W życiu każdego lokatora przychodzi czas na remont. Niezależnie czy dotyczy on malowania ścian, wymiany podłóg, zrywania tapet czy kucia płytek, jedno jest pewne: przed przystąpieniem do działania powinno się zadbać o kilka istotnych aspektów związanych z zaplanowaniem całej inwestycji. Przygotowanie do remontu to poważne zadanie, które determinuje finalny efekt końcowy odświeżania mieszkania; pozwala zminimalizować stres związany ze zbliżającym się rozpoczęciem robót, a także uniknąć ewentualnych wpadek czy trudności, jakie mogłyby pojawić się w wyniku braku konkretnej strategii działania. O czym powinieneś wiedzieć już na początku? Postanowiliśmy zebrać kilka najważniejszych wskazówek dla wszystkich, którzy stoją przed obliczem prac remontowych w swoich czterech ścianach.

remont mieszkania


Dobry plan to podstawa, czyli jak uniknąć zastoju w pracach remontowych



Przygotowanie do remontu powinno obejmować wszystkie istotne czynności, bez których niemożliwe byłoby wykonanie prac. Dotyczy więc ono nie tylko przygotowania i zabezpieczenia pomieszczeń, stworzenia harmonogramu robót, lecz również zakupu odpowiednich materiałów budowlanych i wykończeniowych. Przed wyruszeniem na zakupy, powinno się stworzyć listę wszystkich niezbędnych produktów i sprzętów, bez których nie można mówić o remoncie. Pozwoli to mniej-więcej oszacować ile wyniesie remont, a także spojrzeć szerzej na swoje wydatki oraz obrać pewne priorytety. Oprócz listy zakupów, ważną kwestią jest wspomniany wcześniej harmonogram prac. Najlepiej zaczynać remont od najcięższych czynności, stopniowo przechodząc do tych lżejszych. Jeżeli przeprowadzasz remont w całym mieszkaniu, najlepiej jest zacząć od łazienki oraz kuchni - po to, by móc swobodnie i komfortowo korzystać z dostępnych sanitariów.

Przygotowanie mieszkania na prace remontowe to kolejne zadanie, które czeka na wszystkich planujących odnowę lokum. Gdy w mieszkaniu znajdują się jakieś elementy, które mają ocaleć, konieczne jest ich właściwe zabezpieczenie. Remont zazwyczaj równa się pokładom kurzu, które są w stanie wniknąć w każdy niezabezpieczony zakątek. Z tego powodu zabezpiecz dokładnie okna, owiń ich ramy za pomocą folii, a futryny zaklej taśmą zabezpieczającą. Do zabezpieczenia podłogi najlepiej użyć tektury, zaklejając wszystko przy pomocy grubej folii oraz taśmy malarskiej. Pozostaje jeszcze kwestia zastanowienia się nad pozbyciem się ewentualnego gruzu czy odpadów, które namnożą się w wyniku remontu. Na szczęście i na nie jest sposób.

Wywóz odpadów poremontowych - skorzystaj z oferty specjalistów



Nieodłącznym elementem każdego remontu są ogromne pokłady gruzu. Ich ilość może zaskoczyć nawet osoby, które mają do wyremontowania kawalerkę. Odpady poremontowe cechują się nieregularnym kształtem, są często ciężkie i ostre, a przy tym pokryte chemicznymi substancjami jak farby, kleje czy zaprawy - z tego powodu nie można umieścić ich w zwykłym śmietniku. Właściwe zagospodarowanie tego typu odpadów to obowiązek osób przeprowadzających remont. Na szybkie pozbycie się gruzu pozwala kontener na odpady; pozwala on bowiem na legalne usunięcie pozostałości po pracach remontowych. Specjalistyczne pojemniki oferuje szereg firm, między innymi Kontenery WILK. Należy pamiętać, by korzystać wyłącznie z usług renomowanych przedsiębiorców, posiadających niezbędne pozwolenia oraz certyfikaty świadczące o jakości ich działań. Wynajem kontenerów na odpady to najprostszy, a przy tym najbardziej skuteczny sposób na pozbycie się gruzu - polecany zwłaszcza osobom niemobilnym, które nie posiadają możliwości samodzielnej organizacji wywozu gruzu do najbliższego punktu PSZOK.