bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 19 lipca 2017
  • wyświetleń: 11573

Alkoholowa kolizja w Ustroniu

W sobotę na ul. Katowickiej w Ustroniu, około godziny 14:30 doszło do zderzenia samochodu dostawczego i osobówki. Nikomu nic poważnego się nie stało, ale zdarzenie spowodowało bardzo duże utrudnienia w ruchu na DW941. Ciekawe są natomiast pewne szczegóły, które dotarły do naszego portalu i potwierdził je dziś podkom. Rafał Domagała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Reklama

Otóż sprawcą zdarzenia był 51-letni mieszkaniec Ustronia, który jadąc swoim dostawczym Volkswagenem LT45, wymusił pierwszeństwo na Volvo V40 kierowanym przez 42-letnią mieszkankę Tychów. Badanie trzeźwości sprawcy dało wynik pozytywny. Okazało się, że mężczyzna wydmuchał 0,26 promila, czyli znajdował się w stanie nietrzeźwości. Poszkodowana w zdarzeniu kobieta wyzywała od pijaków kierowcę Volkswagena.

Jeśli na miejsce kolizji zostaje wezwana policja, to na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, są badani wszyscy uczestnicy kolizji. Tak więc, kierująca Volvo również musiała poddać się badaniu trzeźwości. Ku zdziwieniu wszystkich dookoła i samej zainteresowanej, która chwilę wcześniej rzucała obelgami w stronę nietrzeźwego sprawcy, wydmuchała ona 1,8 promila.

42-latka twierdziła, że dzień wcześniej piła alkohol, ale zjadła porządne śniadanie i czuła się wyśmienicie. Nie spodziewała się, że w wydychanym powietrzu może mieć prawie dwa promile. Zarówno ona jak i sprawca zdarzenia stracili prawo jazdy. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę

Ciekawostką jest również fakt, że w takim przypadku Volvo, które zostało uszkodzone w wyniku kolizji będzie naprawione na koszt sprawcy zdarzenia (standardowa procedura jeśli sprawa jest pijany – tzw. regres z polisy OC sprawcy do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego). Fakt, że kierująca pojazdem, który był poszkodowany była pijana nie zmienia faktu, że nawet w takim „dziwnym” przypadku należy się odszkodowanie

Alkoholowa kolizja w Ustroniu · fot. Łukasz

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.