Informacje
- 28 listopada 2025
- wyświetleń: 3408
Kierowca Citroena wydmuchał dwa promile. Okazało się, że to komendant straży miejskiej
17 listopada dotychczasowy komendant czechowickiej straży miejskiej złożył wypowiedzenie. Jak ustalił portal czecho.pl, dwa dni wcześniej mężczyzna został zatrzymany - pod wpływem alkoholu prowadził swój samochód.

Informację o tym, że Sławomir W. nie jest już komendantem czechowickiej straży miejskiej, portal czecho.pl podał w środę 26 listopada w artykule "Czechowicka straż miejska będzie mieć nowego komendanta. Ogłoszono nabór na stanowisko".
Jak przekazał portalowi czecho.pl Leszek Czopek, obecnie pełniący obowiązki komendanta straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, dotychczasowy komendant Sławomir W. w poniedziałek 17 listopada złożył wypowiedzenie umowy o pracę "z przyczyn osobistych".
Okazuje się, że dotychczasowy komendant straży miejskiej dwa dni wcześniej, w nocy z 14 na 15 listopada, został zatrzymany w związku z kierowaniem pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Okoliczności zatrzymania mężczyzny przekazał portalowi czecho.pl podkom. Sławomir Kocur, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej. Tuż przed godziną 1:00 przy ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymano 55-letniego mężczyznę kierującego osobowym Citroenem. Badanie trzeźwości wykazało 2 promile. Pijanego kierowcę udało się zatrzymać dzięki reakcji świadków.
Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pszczynie. Wyłączyły się z niego Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej oraz Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach.
Przedstawiciel bielskiej komendy nie potwierdził oficjalnie, że za kierownicą samochodu francuskiej marki siedział były już komendant czechowickiej straży miejskiej, ale tak wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł nasz portal. O oświadczenie w tej sprawie portal czecho.pl poprosił przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.
W dniu 17 listopada Pan Sławomir złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę ze skutkiem natychmiastowym, wskazując przyczyny osobiste. Umowa została rozwiązana w tym trybie.
Urząd Miejski
Sławomir W. był komendantem straży miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach od lipca 2021 roku. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze w czechowickim Komisariacie Policji - był w nim zastępcą komendanta.
ZOBACZ TAKŻE
Ponad 3 promile, zakaz prowadzenia i jazda w najlepsze. Pijani kierowcy zatrzymani w powiecie
Pijany Turek bez prawa jazdy zatrzymany w Jaworzu. Auto nie miało ważnego OC
Pięć tysięcy za bezkarność? Tyle pijany przestępca drogowy chciał wręczyć policjantom
Weekend bez rozsądku na drogach. Promile, narkotyki i zakazy, które nie zatrzymały kierowców
Pijany kierowca zakończył szaleńczą jazdę na barierkach. Wcześniej uderzył w zaparkowane auta
Pijani obcokrajowcy i ciężarówki - potencjalni zabójcy drogowi na bielskich ulicach
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.










