bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 lipca 2017
  • wyświetleń: 7959

[ZDJĘCIA] Wystrzał w ciężarówce, który zapoczątkował lawinę

Dziś popołudniu na obwodnicy Bielska-Białej, doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Pechową serię zapoczątkował kierowca ciężarowego Volvo. Patrząc na zdjęcia trudno trudno uwierzyć, że nikomu nic poważnego się nie stało.

Do pierwszego zdarzenia doszło na jezdni w stronę Cieszyna, tuż za Węzłem Lipnik, około godziny 18:00. W ciężarowym Volvo doszło do wystrzału opony na przedniej osi. Kierowca stracił panowanie nad zestawem i z z dużą siłą uderzył w barierki energochłonne, oddzielające oba pasy ruchu drogi S-1. Odłamki barierek uszkodziły dwa samochody jadące w stronę Żywca. Kierowcy BMW i Volvo mieli dużo szczęścia, że metalowe bariery wytrzymały. Gdyby samochód ciężarowy przedostał się na przeciwny pas ruchu, prawdopodobnie nie przeżyliby takiego uderzenia. Skończyło się na uszkodzonych szybach i zarysowaniach lakieru. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Uszkodzona ciężarówka spowodowała duże utrudnienia w ruchu i obwodnica została skutecznie zakorkowana w obu kierunkach. Pół godziny później na jezdni w stronę Żywca, doszło do kolejnego groźnego zdarzenia. Kierowca Renault Mascot, nie zauważył stojących w korku samochodów. Najpierw uderzył w tył Citroena C3, po czym przewrócił się bok i sunąc bokiem uderzył w Opla Astrę oraz lawetę Mercedesa Sprintera. Siła uderzenia była tak duża, że huk było słychać na miejscu zdarzenia z ciężarowym Volvo, około 300 metrów dalej. Strażacy będący przy uszkodzonej ciężarówce niezwłocznie ruszyli w stronę kolejnego, poważnie wyglądającego zdarzenia. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Choć patrząc na stan samochodów trudno w to uwierzyć, nikomu nic się nie stało. Zdarzenie zostało zakończone mandatem karnym, a droga uprzątnięta w ciągu godziny.

Na obwodnicy doszło również do kolejnych dwóch, niegroźnych kolizji. Uczestnicy obu zdarzeń dogadali się bez udziału policji. W obu przypadkach przyczyną było najechanie na tył.

Usuwanie uszkodzonego samochodu ciężarowego może potrwać do godziny 22:30, ale przez całą noc można spodziewać się utrudnień w ruchu. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że przedstawiciele GDDKiA podjęli decyzję o natychmiastowej naprawie barierek.

Wystrzał w ciężarówce, który zapoczątkował lawinę · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.