Informacje
- 27 czerwca 2026
- wyświetleń: 23267
[FOTO] Zderzenie dwóch osobówek i autobusu w centrum. Jeden z samochodów dachował
W sobotę, 27 czerwca około godziny 11.35 na ul. 3 Maja w Bielsku-Białej doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na wysokości hotelu President zderzyły się dwa samochody osobowe i autobus MZK. Jeden z samochodów osobowych dachował. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe.
Patrząc na zdjęcia nasuwa się pytanie: jak do tego doszło? Otóż to wcale nie było skomplikowane. Na prawym pasie ruchu w stronę Szczyrku zatrzymał się autobus. Młody kierowca Kia Picanto, który jechał za autobusem prawdopodobnie tego nie zauważył. W ostatnim momencie chciał ominąć przeszkodę i gwałtownie odbił na lewy pas. Trącił w prawy bok Renault jadące lewym pasem. Uderzenie było tak pechowe, że francuski samochód wpadł w poślizg, uderzył w bok autobusu i przewrócił się na dach. Finalnie kierowca Kia i tak nie ominął autobusu - uderzył w jego tył.
Dwie osoby zostały ranne. Droga była zablokowana przez przeszło godzinę, a to mimo soboty i stosunkowo niedużego ruchu, spowodowało spore utrudnienia w obrębie centrum miasta. Ze względu na blokadę drogi, kilkanaście autobusów komunikacji miejskiej wypadło z regularnego kursu lub miało spore opóźnienia.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.


