bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 1298

[ZDJĘCIA] "STOP BRAWURZE" - akcja bielskiej policji

W niedzielę na drogach powiatu bielskiego policjanci z drogówki przeprowadzili działania pn. "STOP BRAWURZE". Pomimo padającego deszczu, w ramach akcji skontrolowanych zostało 24 kierujących w tym 9 motocyklistów. W trakcie prowadzonych kontroli, kierujący i pasażerowie porozmawiać mogli z motocyklistami, którzy doznali obrażeń lub ulegli trwałej niepełnosprawności w wyniku wypadków na motocyklach.

Głównym celem niedzielnych działań była poprawa bezpieczeństwa wśród motocyklistów oraz chęć polepszenia wzajemnych relacji pomiędzy kierowcami samochodów i motocykli. Pomimo ciągłych opadów deszczu, mundurowi skontrolowali ponad 24 pojazdy. Niestety, w zdecydowanej większości z nich, kierowcy zostali zatrzymani w związku z lekceważeniem przepisów kodeksu drogowego.

Na miejscu kontroli, kierowcy i pasażerowie spotykali osoby, którym wypadki drogowe pokrzyżowały życiowe plany. Byli to poszkodowani w zdarzeniach motocykliści, którzy w wyniku doznanych obrażeń, muszą się teraz poruszać na wózkach inwalidzkich. Nie zabrakło także osób najbliższych tych motocyklistów, którzy w ostatnim czasie zginęli na śląskich drogach.

Jeden z punktów prowadzonej akcji, zupełnie przypadkowo, zlokalizowany został naprzeciwko cmentarza. Kontrolowany w trakcie działań motocyklista chyba słusznie stwierdził, że "czasem naprawdę tylko chwilowy brak wyobraźni, ostrożności i rozsądku przenieść może na drugą stronę".

W prowadzone działania zaangażowani byli policjanci z bielskiej drogówki oraz z komendy wojewódzkiej w Katowicach wspierani przez kolegów z Cieszyna. W sumie podczas działań na kierujących nałożono 12 mandatów karnych, a raz zastosowano pouczenie. Skontrolowano 15 kierujących samochodami oraz 9 motocyklistów.

"STOP BRAWURZE" - akcja bielskiej policji · fot. KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.