bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 września 2017
  • wyświetleń: 5504

[ZDJĘCIA] Dachowanie na S-52 w Grodźcu, ranny kierowca Dacii w szpitalu

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego, doszło dziś około godziny 16:00 na S-52 w Grodźcu (pow. bielski). Na łuku drogi, dachował samochód osobowy. Ranny kierowca był zakleszczony w kabinie rozbitego samochodu. Niezbędna okazała się pomoc strażaków.

Jak wynika z ustaleń naszego portalu, na trasie S-52 pomiędzy Skoczowem a Bielskiem-Białą, dachował samochód marki Dacia. Wszystko wskazuje na to, że kierowca utracił panowanie nad samochodem w związku z silnym podmuchem bocznego wiatru i uderzył w barierki po lewej stronie jezdni. Następnie samochód uderzył w nasyp na prawym poboczu i kilkukrotnie dachował. Ranny kierowca w wyniku zdarzenia, został zakleszczony w mocno uszkodzonej kabinie samochodu.

Na miejsce zdarzenia błyskawicznie zadysponowano kilka zastępów straży i dwie załogi pogotowia ratunkowego. Żeby uwolnić mężczyznę z pojazdu, niezbędna okazało się pomoc strażaków. W chwili odjazdu karetki pogotowia kierowca był przytomny, ale jego stan był poważny. Trafił do cieszyńskiego szpitala.

Na czas akcji ratowniczej droga S-52 w stronę Bielska-Białej została całkowicie zablokowana, a na nitce w stronę Cieszyna ruch obywał się tylko poboczem. Po około czterdziestu minutach przywrócono ruch w stronę Cieszyna i udrożniono lewy pas w stronę Bielska-Białej. Zdarzenie zbiegło się ze wzmożonym popołudniowym ruchem na ekspresówce i kierowcy utknęli w wielokilometrowych korkach. Na pochwałę zasługuje postawa kierowców, którzy utworzyli wzorowy korytarz ratunkowy, który umożliwił służbom jak najszybsze dotarcie na miejsce wypadku.

Policjanci z bielskiej drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego i prowadzą dalsze czynności w sprawie. Rozbity samochód został odholowany przez pomoc drogową.Droga została całkowicie odblokowana około godziny 18:30.

Dachowanie na S-52 w Grodźcu, ranny kierowca Dacii w szpitalu · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.