bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 2 października 2017
  • wyświetleń: 19143

[ZDJĘCIA] Makabryczny wypadek w Mnichu. Wywrócony bus przygniótł rowerzystę, interweniował śmigłowiec LPR

Do zdarzenia doszło około godziny 15:30 na rogu ulic Słowackiego i Topolowej w Mnichu. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dostawczego Iveco Daily i Volkswagena Golfa.

Reklama

Jak nieoficjalnie wiadomo, kierowca auta dostawczego wymusił pierwszeństwo, na kierowcy samochodu osobowego. Siła uderzenia była tak duża, że Iveco przewróciło się na bok. Pech chciał, że samochód przewrócił się na 18-letniego rowerzystę, który został uwięziony pod samochodem.

Na miejsce wypadku natychmiast zadysponowano okoliczne jednostki OSP, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Skoczowie, dwie załogi pogotowia ratunkowego, oraz dwa patrole policji. Jako pierwsi na miejscu wypadku pojawili się strażacy z OSP Mnich, którzy uwolnili młodego mężczyznę z potrzasku.

Po wstępnym rozpoznaniu medycznym stwierdzono, że stan rowerzysty jest bardzo poważny i zachodzi konieczność zadysponowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ciężko ranny 18-latek trafił do szpitala. Kierowcom Iveco i Volkswagena nic poważnego się nie stało.

Rowerzysta mimo, że odniósł bardzo poważne obrażenia, zawdzięcza życie przypadkowi. Przewracający się bus, swoją tylną częścią oparł się na latarni, która zatrzymała wóz kilkanaście centymetrów nad ziemią. Gdyby nie ten przypadek, młody mężczyzna miemiałby żadnych szans na przeżycie.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki, ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Skrzyżowanie Topolowej i Słowackiego w Mnichu, było zablokowane ponad dwie godziny.

Pomoc merytoryczna - podkom. Rafał Domagała / KPP Cieszyn

Makabryczny wypadek w Mnichu · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.