bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 października 2017
  • wyświetleń: 12686

[ZDJĘCIA] Tragiczny wypadek w Wieprzu koło Andrychowa. Nie żyje kierowca ciężarówki

Dotragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13:00 w Wieprzu na drodze wojewódzkiej 781. Kierowca ciężarowego MAN-a z naczepą, z niewiadomych na ten moment przyczyn, utracił panowanie nad zestawem i zjechał do rowu. Ciężarówka przewróciła się na bok, a kabina ciągnika roztrzaskała się o betonowe ogrodzenie.

Nieprzytomnego kierowcę trzeba było wydostać ze zmiażdżonej kabiny, przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Akcja była bardzo skomplikowana i czasochłonna. Po około pół godziny, udało się wydobyć mężczyznę i ratownicy przystąpili do trwającej ponad godzinę reanimacji. Niestety mimo wysiłków lekarzy, ranny nie odzyskał funkcji życiowych.

Policjanci z wadowickiej drogówki, pod nadzorem prokuratora, ustalają przyczyny tej tragedii. Zebranie wszystkich śladów, dowodów i sporządzenie niezbędnej dokumentacji, trwało prawie dwie godziny. W międzyczasie na miejsce zdarzenia, przybył ciężki sprzęt strażacki z Krakowa i zestaw został postawiony na koła. Utrudnienia w ruch na DW781, mogą potrwać do godzin późno wieczornych. W dalszym ciągu trwają czynności, straży pożarnej.

Główna droga przez Wieprz, była przez blisko pięć godzin całkowicie zablokowana. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Wyjątkowego pecha, miał kierowca Skody Roomster, który podczas zawracania, wpadł do przydrożnego przepustu, a jego samochód stanął dęba.

Tragiczny wypadek w Wieprzu koło Andrychowa · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.