bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 25 października 2017
  • 26 października 2017
  • wyświetleń: 7801

[ZDJĘCIA] Zmiana organizacji ruchu na al. Andersa przy trasie S-52 w Bielsku-Białej

Pojawiła się nowa organizacja ruchu na łączniku al. Andersa z trasą S-52 w Bielsku-Białej. Na wniosek samych kierowców i ich uwag zgłaszanych poprzez tzw. mapę zagrożeń, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, przeprowadziła zmianę organizacji ruchu w rejonie tego skrzyżowania.

W celu poprawy bezpieczeństwa i upłynnienia ruchu, prawy pas al. Andersa jadąc od strony Mazańcowic tuż za skrzyżowaniem obok dawnego salonu Toyoty, został zamieniony w prawoskręt na trasę S-52 w stronę Żywca. Zamontowano znaki pionowe i stworzono powierzchnię wyłączoną z ruchu, uniemożliwiającą jazdę na wprost z prawego pasa ruchu.

Tym samym przesunięto dalej linię warunkowego zatrzymania dla kierowców zjeżdżających z drogi ekspresowej. W ten sposób zwolniło się miejsce dla kierowców, którzy chcą skręcić w prawo na al. Andersa i udać się w stronę Starego Bielska. Z naszych dzisiejszych obserwacji wynika, że to rozwiązanie upłynniło zjazd z drogi ekspresowej, ale naszym zdaniem nie jest doskonałe.

Zgłosił się do nas kierowca nauki jazdy, który twierdzi, że zmiana organizacji ruchu może wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo na tym odcinku jezdni. Po około godzinnej obserwacji ruchu w tym miejscu, musimy się zgodzić z jego sugestiami.

Naszym zdaniem w miejscu gdzie jest powierzchnia wyłączona z ruchu i wymalowane pasy P-21, powinna stać solidna i dobrze oświetlona wysepka. Na chwilę obecną jeśli kierowca poruszający się od strony Mazańcowic, nie zauważy znaku pionowego "F-10 kierunki na pasach ruchu - zdj. 1" ustawionego kilkanaście metrów przed skrzyżowaniem i przeoczy powierzchnię wyłączoną z ruchu, uderzy prosto w drzwi kierowcy, który prawidłowo ustawi się przed linią zatrzymania. Taka sytuacja jest wysoce prawdopodobna zważywszy na fakt, że zbliża się zima i linie wymalowane na jezdni, mogą zostać zasłonięte przez błoto pośniegowe lub sam śnieg.

Nasze wątpliwości budzi również znak "STOP B-20" ustawiony przy zjeździe z ekspresówki przed przejściem dla pieszych, który może mylić kierowców skręcających w prawo. Oni teoretycznie mają możliwość bezkolizyjnego opuszczenia skrzyżowania. Słowo teoretycznie jest tutaj jak najbardziej na miejscu, ponieważ kawałek dalej jest ustawiony znak "ustąp pierwszeństwa A-7" i wyjeżdżający w stronę Starego Bielska kierowcy, powinni przepuścić kierowców jadących od Mazańcowic, ale chcących zjechać na prawy pas (np. autobus, który będzie chciał zjechać na pobliski przystanek autobusowy lub inny kierowca, który będzie chciał od razu zająć prawy pas ruchu).

Nasz spostrzeżenia jeszcze dziś przekazaliśmy współpracującej z naszym portalem mł. asp. Ilonie Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.Okazuje się, że zmiana organizacji ruchu została przeprowadzona GDDKiA na wniosek Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach . Przekazaliśmy nasze sugestie i opinie kierowców w tej sprawie. W najbliższych dniach bielscy policjanci przeprowadzą kontrolę tego skrzyżowania i będą bacznie obserwować zachowania kierowców.

Zmiana organizacji ruchu na al · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.