bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 31 października 2017
  • wyświetleń: 4040

[ZDJĘCIA] Makabryczny wypadek w Kobielicach. Nie żyje 20-letni kierowca Suzuki Swift

Przekroczył oś jezdni wyjeżdżając z łuki drogi- to wstępne ustalenia policjantów, którzy w miniony piątek zostali wezwani na miejsce wypadku drogowego w Kobielicach koło Pszczyny.

Niestety, jak się później okazało, tragicznego w skutkach, ponieważ zginął 20- letni kierowca z Czarkowa. Tego dnia padał deszcz, nawierzchnia drogi była więc bardzo śliska. W jakim stopniu ten fakt zaważył o tym, że tak młody człowiek nie zapanował nad pojazdem i zjechał na sąsiedni pas ruchu wprost przed inny samochód, będą teraz ustalać pszczyńscy policjanci.

Informowaliśmy o tym zdarzeniu na bieżąco, na naszej stronie "Pszczyna i okolice - informacje drogowe".

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 15:40 na ul. Pszczyńskiej w rejonie, gdzie po obu stronach drogi znajduje się las. Ten odcinek drogi wojewódzkiej obfituje w liczne łuki. Dodatkowo w sytuacji kiedy nawierzchnia drogi nie jest sucha, a na poboczach nie brakuje leżących liści, zagrożenie w tym miejscu znacznie wzrasta.

Niestety nie zdołał bezpiecznie pokonać tej trasy 20- letni mieszkaniec Czarkowa. Mężczyzna kierował Suzuki Swift. Jechał w kierunku Suszca lecz z niewyjaśnionych przyczyn, wyjeżdżając z łuku drogi, zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam nieszczęśliwie zderzył się czołowo z innym samochodem. Kierowca jadącego z przeciwka Hyundaia IX35 nie był w stanie wyhamować i uniknąć zderzenia. Obrażenia 47- latka z Bierunia i podróżującej z nim, jego 8- letniej córki nie były tak poważne, jak w przypadku młodego kierowcy Suzuki. Ojciec z córką zostali przetransportowani do szpitala, nie udało się natomiast uratować życia 20- latka. Mężczyzna zginął na miejscu zakleszczony we wraku swojego samochodu.

Noga z gazu. Na drodze trudno o margines błędu!

Makabryczny wypadek w Kobielicach
fot. KPP Pszczyna


Makabryczny wypadek w Kobielicach
fot. KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.