bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 4 listopada 2017
  • wyświetleń: 7137

[ZDJĘCIA] Wieczorny mini-karambol na obwodnicy Bielska-Białej

Wczoraj późnym wieczorem na obwodnicy miasta, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. W trzech osobnych kolizjach, zderzyło się sześć samochodów. Choć wyglądało bardzo groźnie, to na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 22:35 na S-1 w stronę Żywca, około 500m za Węzłem Mikuszowice. Kierowca Renault Scenic podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy, wymusił pierwszeństwo na kierowcy BMW serii 5 i doprowadził do kolizji między pojazdami. Siła uderzenia była na tyle duża, że niemiecki samochód uderzył w barierki energochłonne i zaczął się obracać, żeby finalnie zatrzymać się w poprzek lewego pasa ruchu.

Kilkadziesiąt sekund później do miejsca kolizji dojechał kierowca Mitsubishi Carisma, który w ostatnim momencie zważył niewidoczną przeszkodę (uczestnicy poprzedniej kolizji nie zdążyli jeszcze wystawić trójkąta). On zdążył wyhamować, ale jadący za nim kierowca Fita Pandy nie miał tyle szczęścia i z dużą siła najechał na tył Mitsubishi. Po tym zdarzeniu, droga ekspresowa w stronę Żywca, została całkowicie zablokowana przesz uszkodzone samochody i elementy karoserii porozrzucane po jezdni.

W momencie zgłaszania zdarzenia drogowego do WCPR w Katowicach przez jednego z uczestników zdarzenia, na pasie w stronę Bielska-Białej doszło do kolejnego zdarzenia. Jeden kierowca przyhamował żeby popatrzeć co dzieje się po drugiej stronie jezdni, a drugi również się popatrzył ale już nie zahamował. Efektem tego gapiostwa był najechanie na tył.

W żadnym ze zdarzeń, które nastąpiły w ciągu zaledwie minuty, na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy patrole policji, oraz trzy zastępy straży pożarnej. Uczestnicy ostatniej kolizji żeby nie przyczynić się do kolejnego zdarzenia, zjechali w bezpieczne miejsce na Węzeł Mikuszowice, jeszcze przed przyjazdem służb. Prawdopodobnie doszli do porozumienia na zasadzie oświadczeń, ponieważ policjanci nie obsługiwali tego zdarzenia. Kierowcy Renault i Fiata, którzy spowodowali dwie kolizje na jezdni w stronę Żywca, zostali ukarani mandatami.

Przez około 45 minut, droga ekspresowa S-1 w stronę Żywca, była całkowicie zablokowana. Dopiero kilkanaście minut po godzinie 23, udało się udrożnić jeden pas ruchu. Utrudnienia zakończyły się chwile po północy.

Wieczorny mini-karambol na obwodnicy Bielska-Białej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.