bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 7 grudnia 2017
  • wyświetleń: 7580

[ZDJĘCIA] Popołudniowa kolizja na S-52, potężne utrudnienia w ruchu

Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło na S-52 w Bielsku-Białej tuż przy granicy z Jasienicą, około godziny 15:20. Na jezdni w stronę Cieszyna zderzyły się trzy samochody osobowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak wynika z ustaleń portalu Bielskie Drogi, kierowca Audi A4 nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu i podczas hamowania najechał na tył Volkswagena Golfa, który został dopchnięty do Volvo V50. Samochody zostały dość poważnie uszkodzone i zablokowały lewy pas ruchu. Na jezdni w stronę Cieszyna utworzył się potężny korek, który w szczytowym momencie osiągnął około 4 kilometry.

Jak poinformował nas świadek, numer alarmowy 112 nie działa w sposób prawidłowy. Zanim operator podniósł słuchawkę minęły dokładnie 74 cenne sekundy. W tym przypadku nikomu nic poważnego się nie stało, a zgłoszenie dotyczyło obsługi kolizji oraz interwencji straży pożarnej związanej z wyciekiem płynów. W sytuacji gdyby liczyło się ludzkie życie, oczekiwanie ponad minutę na samą możliwość połączenia to zdecydowanie zbyt długo.

Utrudnienia w ruchu trwały przeszło godzinę. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Popołudniowa kolizja na S-52, potężne utrudnienia w ruchu · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.