bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 7 grudnia 2017
  • wyświetleń: 649

[ZDJĘCIA] Święty Mikołaj towarzyszył patrolowi drogówki

Wczoraj w godzinach popołudniowych na ulicach Bielska-Białej, oprócz św. Mikołaja, można było spotkać patrol drogówki. W rejonie skrzyżowania ulic Mickiewicza i Sienkiewicza policjanci rozdawali pieszym odblaski, namawiając do ich noszenia również w obszarze zabudowanym.

Wychodząc na przeciw problematyce bezpieczeństwa pieszych policjanci w drogówki w mikołajkowe popołudnie i wieczór postanowili zadbać o ich widoczność na drodze. W centrum miasta mundurowi rozdawali mieszkańcom, którzy udawali się i wracali ze świątecznej iluminacji na Placu Chrobrego, opaski odblaskowe z okazji "Dnia Odblasków".

Chcieli tym samym zachęcić jak największą liczbę niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych po zmroku, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym, niejednokrotnie na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem pieszych, zarówno tych najmłodszych, jak i tych trochę starszych, którzy chętnie zakładali odblaski.

Warto przypomnieć, że wspólnie z KMP w Bielsku-Białej, Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Radiem Bielsko, prowadzimy akcję "Widoczni-Bezpieczni" na drogach powiatu bielskiego. Relację z ostatniego "wypadu" na miasto możecie zobaczyć tutaj. Następne tego typu działania planujemy na najbliższy wtorek, a sama akcja będzie prowadzona do wiosny.

Święty Mikołaj towarzyszył patrolowi drogówki · fot. KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.