bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 15 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1821

[ZDJĘCIA] Nowa karetka dla Bielskiego Pogotowia Ratunkowego

Wczoraj miało miejsce uroczyste przekazanie nowej, nowoczesnej karetki dla Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Pachnący nowością Volkswagen Crafter z napędem 4X4, zasilił stację w Kobiernicach.

Nowa karetka drogowa typu C marki Volkswagen Crafter 4X4 z silnikiem diesla 2.0 o mocy 177 KM, posiada kompleksowe wyposażenie medyczne - m.in. nowoczesny Lifepak z możliwością teletransmisji. Jest respirator, pompa i urządzenie do masażu klatki piersiowej. Prawdziwym "sercem" jest właśnie wyposażenie medyczne z najwyższej półki. Koszt zakupu karetki wyniósł 370 000 złotych.

Miejscem uroczystego przekazania nowego samochodu była obecna stacja funkcjonowania karetki w Kobiernicach przy ulicy Żywieckiej. W uroczystości wzięli udział: starosta bielski Andrzej Płonka, wójt Gminy Porąbka Pan Czesław Bułka, naczelnik wydziału zdrowia Pani Lucyna Majewska i wielu zaproszonych gości.

Uczestniczący w spotkaniu Ks.Proboszcz Parafii Św. Urbana w Kobiernicach Marek Kręcioch poświęcił najnowszy nabytek Bielskiego Pogotowia Ratunkowego Jest się czym cieszyć, bo nowa karetka ratownictwa medycznego, spełnia wszelkie wymogi jakie stawia się tego typu sprzętowi w dzisiejszych czasach.

Klucze do karetki oficjalnie odebrała załoga Pogotowia Ratunkowego w Kobiernicach z rąk dyrektora Wojciecha Waligóry. Jak zaznaczył dyr. Waligóra, obecna stacja w Kobiernicach ma duży teren w swoim zasięgu, liczne wyjazdy. To zadecydowało o przydzieleniu nowoczesnej i w pełni wyposażonej karetki w standardzie S, właśnie do Kobiernic.

Nowa karetka dla Bielskiego Pogotowia Ratunkowego · fot. Bielskie Pogotowie Ratunkowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.