bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 20 grudnia 2017
  • wyświetleń: 6113

[ZDJĘCIA] Międzynarodowy wypadek na S-52 w Łączce pomiędzy Skoczowem a Cieszynem

Do groźnego wypadku drogowego, doszło wczoraj około godziny 10:00 na S-52 w miejscowości Łączka koło Cieszyna. Na jezdni w stronę Cieszyna samochód dostawczy najechał na tył samochodu ciężarowego.

Jak wynika z ustaleń cieszyńskich policjantów, 28-letni kierowca Renault Traffic będący obywatelem Ukrainy, najechał na tył ciężarowego Mercedesa, prowadzonego przez obywatela Bośni i Hercegowiny. W cysternie znajdowały się niegroźne dla środowiska biokomponenty do produkcji paliw na bazie oleju rzepakowego. Doszło do wycieku, który zatamowali i zneutralizowali strażacy.

Dwaj Ukraińcy, którzy podróżowali busem trafili do szpitala, gdzie została im udzielona pomoc medyczna. Kierowca najprawdopodobniej zasnął i bez hamowania z ogromną siła wjechał w tył cysterny.

Ciekawostką jest fakt, że na samochodzie ciężarowym nie było oznaczeń o transporcie niebezpiecznym (tzw. tabliczki ADR) i strażacy nie wiedzieli z jaką substancją mają styczność. Docelowy ładunek był w otoczony przez gorącą wodę, która sącząc się na asfalt zaczynała parować. Kierowca nie rozmawiał ani po Polsku, ani po Angielsku i strażacy zamiast działać od razu, musieli z pomocą stanowiska kierowania, tłumaczyć dokumenty przewozowe.

Oba pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Międzynarodowy wypadek na S-52 w Łączce pomiędzy Skoczowem a Cieszynem · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.