bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 11 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2201

Czy w przyszłym roku pojedziemy Nowohałcnowską? Całkiem możliwe!

Wczoraj w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej otwarto oferty, które wpłynęły w ramach przetargu na budowę drogi KDZ-1 - ulicy "Nowohałcnowskiej". Najtańsza opiewa na kwotę 12 mln złotych - to o ponad pięć miliony złotych mniej, niż MZD zamierzało przeznaczyć na realizację zadania.

W przetargu uczestniczyły cztery firmy: Strabag Infrastruktura Południe (oferta na 13,5 mln zł), Alpine Bau Czechy (17,4 mln zł), Eurovia Polska SA (14,6 mln zł), PW Radex Sp. z o.o. (12,3 mln zł). Trzy oferty są znacząco niższe niż kwota, którą Miejski Zarząd Dróg zamierza przeznaczyć na zrealizowanie zadania - 17,7 mln zł.

Teraz nastąpi sprawdzanie poprawności złożonych ofert, a jeżeli wszystko będzie poprawne i nie zostaną złożone jakieś protesty, to podpisanie umowy z wykonawcą robót powinno nastąpić najdalej w drugiej połowie lutego. Jak widać z narzuconego terminu realizacji (660 dni od podpisania umowy) istnieje szansa, by realny efekt przejezdności uzyskać już w przyszłym roku - poinformował radny Bronisław Szafarczyk, który w sieci założył stronę dedykowaną budowie ulicy "Nowohałcnowskiej".

Budowa ulicy "Nowohałcnowskiej" wraz z przyległym układem komunikacyjnym ma zakończyć się w terminie 660 dni od daty podpisania umowy. Istnieje realna możliwość, że pierwsi kierowcy przejadą nową ulicą pod koniec 2019 roku.

Czy w przyszłym roku pojedziemy Nowohałcnowską
fot. bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.