bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 15 stycznia 2018
  • 16 stycznia 2018
  • wyświetleń: 17483

[ZDJĘCIA] Land Rover rozbity na Przegibku. Czy to poszukiwane auto?

Wczoraj na terenie Żywca doszło do zuchwałej kradzieży samochodu. Mężczyzna przy użyciu noża sterroryzował młodą kobietę i ukradł Land Rovera Freelandera. Samochód został odnaleziony kilka godzin później na ul. Górskiej w Bielsku-Białej. Taki sam model Land Rovera, wedle tego co ustalili bielscy policjanci, miał potracić 23-latka na ulicy Partyzantów w dniu Święta Trzech Króli. Czy te dwie sprawy się łączą?

Do rozboju miało dojść w poniedziałek o godzinie 15:00 na parkingu Tesco w Żywcu. Napastnik grożąc nożem wyszarpał kobietę z samochodu i odjechał. Rodzina pokrzywdzonej rozesłała ogłoszenia do lokalnych mediów z prośbą o rozpowszechnienie tej informacji licząc, że ktoś zauważy samochód.

Kilka godzin później poszukiwany Land Rover stał rozbity na końcu ul. Górskiej w Bielsku-Białej, tuż przed szczytem przeł. Przegibek. W środku nikogo nie było. Wiadomość od przejeżdżającego kierowcy dotarła do portalu Bielskie Drogi. Po uzyskaniu informacji o porzuconym samochodzie, skojarzyliśmy charakterystycznego Land Rovera Freelandera i powiadomiliśmy bielską policję o zaistniałej sytuacji.

Informacja się potwierdziła. Patrol policji znalazł rozbity samochód na ostatnim zakręcie przed szczytem przełęczy. Na miejsce dotarła ekipa śledcza i technicy kryminalistyki. Zostały zebrane wszystkie niezbędne ślady mogące rozwikłać zagadkę brutalnej kradzieży z użyciem noża. Internauci sugerują, że może to być ten sam samochód, który 6 stycznia potrącił młodego chłopaka na ul. Partyzantów. Pisaliśmy o tej sprawie w artykule:http://bielskiedrogi.pl/4211_potracenie_na_partyzantow_pieszy_w_stanie_krytycznym_sprawca_uciekl.html

Wiele szczegółów podanych w komunikacie prasowym się zgadza, min. uszkodzone prawe lusterko. Czy to pojazd, który potrącił 23-latka. a jego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia? Na wyniki policyjnego śledztwa trzeba będzie trochę poczekać. Śledczy będą teraz musieli dokładnie zbadać całą sprawę i ustalić w jakich okolicznościach samochód znalazł się w sąsiednim powiecie, oraz dlaczego mimo stosunkowo dobrej przyczepności, kierowca wypadł z drogi i uderzył w nasyp tak, że uszkodzeniu uległy wszystkie elementy z prawej strony pojazdu.

Aktualizacja 11:30: Jak informuje podisp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej: - W dalszym ciągu poszukujemy sprawcy potrącenia. Policja nie ujawnia na razie szczegółów sprawy ze względu na dobro prowadzonego postępowania.

Land Rover rozbity na Przegibku · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.